VIDEO: karmiinleevike õitsval toomepuul

Eingereicht von Looduskalender - Fr., 21.05.2021 - 16.16
Autorid

Video salvestas Karl Adami

Karmiinleevikese vanem isaslind laseb toomingalehtedel „hea maista“

Textkörper


Karmiinleevike         Carpodacus erythrinus

 

Karmiinleevikesed on hilised saabujad ja tavapäratult värvikad, varblase suurused isaslinnud ei jää märkamatuks ega ka nende laul, mis kuuldub valjult ja mahedalt.

Karmiinleevikesi pesitseb meil kindlasti üle saja tuhande paari. Elutsetakse põõsastega poolavatud elupaikades: niitude pajustikes ja põõsastikes, lehtpuuvõsades, raiesmikel, kadastikes, aga samuti parkides, kalmistutel ja aedades.

Karmiinleevikesed sarnaselt leevikeste vanalindudele samuti taimetoidulised. Toitutakse ka viljapuude pungadest ja isegi õitest, mis aiapidajatele vahel meelehärmi põhjustab. Loomulikult toitutakse ka putukatest pesitsusajal ja suvel varavalminud marjadest, aga neid otsita maapinnalt, mitte ei rüüstata põõsaid.

Karmiinleevike

Karmiinleevike ( www.loodusemees.ee )

Karmiinleevikese emaslinnu välimus on tagasihoidlikult, selg oliivikarva, rind veel heledam, aga sarnased näevad välja ka möödunud aasta noored isaslinnud. Tähelepanelik märkab, et noortel isaslindudel võib pealael olla juba veidi punast värvi sulgi ja isaslindudele kohaselt nad laulavad, mida emaslinnud ei tee.

Tags

Wir verwenden Cookies auf unser Webseite um die Benutzererfahrung zu verbessern.

Wir verwenden außerdem Dienste zur Analyse des Nutzerverhaltens und zum Einblenden von Werbung. Um weitere Informationen zu erhalten und ein Opt-Out-Verfahren einzuleiten klicken Sie bitte auf „Weitere Informationen“.