Palju meil talvel linde võiks olla?

Postitas Looduskalender - P, 30.12.2018 - 14.14
Autorid

Foto Arne Ader

Eesti talviste metsalindude raamatu kaas

Ilmateenistuse lumeolude kaart

linnud

Sisu

Meie kõige arvukam maismaa-talilind on rasvatihane, talvisel ajal kohtame neid linnade-, asulate- ja talude maastikus, samuti metsades. Talvist arvukust hinnatakse kuuesajast tuhandest isendist alates ja üle miljoniga lõpetades

Meie talilindude arvukus kõigub päris suures ulatuses - hinnanguliselt jääb see nelja ja üheksa miljoni isendi raamidesse.

Talilindude loenduse teine periood ehk jõululoendus kestab 7. jaanuarini ja seda korraldatakse rahvusvahelisel eeskujul juba 1987. aastas ka Eestis sest me tunneme oma talilinnustikku ning arvukuse muutusi veel üpris keskpäraselt.

Miks on jõululoenduse andmed talvel kõige olulisemad? Kui me vaatleme kasvõi tänavuse aasta lõppu, siis vahepealsest kenast talveajast pole kolmandikul meie territooriumist enam miskit järel (vaata tänast lumekaarti loo lõpus). Seega nendes muutlikes oludes saame siiski jõululoenduse ajal kõige tõepärasema pildi hetkeolukorrast sest sügisränne on lõppenudi ja kevadised liikumised pole veel alanud.

Talilinnuloenduse juhend: LINK

Loendust tuleks teha hea ilmaga ja valgel ajal.

Üles tuleb märkida kõik vaadeldud linnud, sisestada andmed loenduslehele ja saata need

projektijuht Jaanus Eltsile:

jaanus.elts@eoy.ee

Andmed tuleb esitada pärast iga loenduskorda või kõik koos hiljemalt märtsi lõpuks 2019. aastal.

Pühi on olnud juba pikalt, loodushuvilised kasutavad nappi päevavalgust, et looduses liikuda. Tutvu, keda on nähtud viimasel ajal: LINK

Eesti talviste metsalindude raamatu kaas

Enne pühi ilmunud hea raamatuga saab autor Karl Adami täiendada meil veel seni puudunud tühimiku linnuraamatute pikas nimekirjas. Raamatupoodides täiesti saadaval.

Vaata lisaks: LINK

tabel

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.