Eelteade - 2020. aasta linnud

Postitas Looduskalender - K, 03.07.2019 - 11.11
Autorid

Ornitoloogiaühing annab teada

Foto Arne Ader

Tuttpütid

Tuttpütid ( www.loodusemees.ee )

Sisu

Eelmisel nädalavahetusel toimunud Ornitoloogiaühingu suvepäevadel Palupõhjas kuulutati 2020. aasta linnuks tuttpütt.

Tuttpütt (Podiceps cristatus) on huvitava välimuse ja käitumisega veelind, kes on küll lihtsasti vaadeldav, kuid kelle kohta on teadmised tagasihoidlikud.

Lisaks tuttpütile tutvustavad ornitoloogid järgmisel aastal ka teisi Eestis elavaid pütiliike: hallpõsk-pütt, sarvikpütt, väikepütt ja mustkael-pütt.

Tuttpüti aastal kogutavate andmetega saame täpsemad teadmised püttide leviku ja arvukuse kohta Eestis ning kaasa aidata püttide parema kaitse korraldamisele.

Käesoleva aasta linnu öösorriga saab tutvuda retkedel, mis toimuvad 5. juulil Hiiumaal ja Pärnumaal, 9. juulil Harjumaal ja 12. juulil Tartumaal.

Ornitoloogiaühing ootab kõigilt tähelepanelikelt looduses liikujatelt öösorri vaatlusi, entusiastlikud linnuhuvilised saavad osaleda kuni 15. augustini kestvas öösorri vaatlemise ökovõistlusel. Täpsem info aasta linnu veebilehel.

Eesti Ornitoloogiaühing on aasta lindu valinud alates 1995. aastast. Seniste aasta lindude hulgas on olnud vaid üks veelind – luiged 2007. aastal. Aasta linnu valimise ajaloost saab lugeda värskest teabelehest Tiirutaja

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.