Julged hundid – kes nad on on?

Postitas Aasta Loom - P, 11.08.2019 - 10.00
Avapilt
Sisu

Hundikutsikas tee peal. Noored hundid on uudishimulikud ja ei tea õieti peljata inimest, eriti kui vanemaid juures pole.
Foto: Tarmo Mikussaar

 

Kõiksugu hundihirmude valguses on hea teavitada, et LCIE (Large Carnivore Initative for Europe; eesti keeles "Euroopa suurte kiskjate algatus") dokument julgetest huntidest on viimaks saanud ka ametliku eestikeelse tõlke. Sealt leiab infot, millist hunti võib pidada inimese suhtes liiga julgeks ning milline käitumine on tegelikult normaalne. Samuti, kuidas erinevatele situatsioonidele reageerida. 

 

Veidi teksti dokumendi tutvustuseks: 

Viimasel ajal on hundid hakanud end taas sisse seadma sellistes Euroopa piirkondades, kust nad on pikalt eemal olnud. Piirkondades, kuhu hundid tagasi tulevad, pole elanikud ega kohalikud võimud aga kindlad, millist käitumist võib hundi puhul pidada „normaalseks“ ning mis võib probleeme tekitada. Hundid on intelligentsed, nad kohanevad kiiresti ning olenevalt hundi iseloomust, olukorrast ja eelnevatest kogemustest võib nendelt oodata erisugust käitumist. Olukorrad, kus hundi käitumine tekitab inimestes hirmu, võib üldistavalt jagada kaheks: (1) olukorrad, kus hundi käitumine on tõepoolest erakordselt julge, ja (2) olukorrad, kus inimese arusaam hundi tavapärasest käitumisest on väär. Teist varianti esineb hoopis sagedamini kui esimest.

Edasi loe siit.

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.