Nädalavahetusel toimuvad Tallinna Botaanikaaia Roosipäevad

Postitas Looduskalender - R, 17.07.2020 - 12.12
Autorid

Tallinna Botaanikaaed ootab külla

Image
Roosisort 'Astrid Lindgren'
Sisu

Roosisort 'Astrid Lindgren'

18.–19. juulil kutsub botaanikaaed kõiki hurmavate rooside keskele, toimuvad Roosipäevad. Kauni elamuse saavad kõik meeled – õhk on täis lõhnu ja silmi paitab värviküllus, kui õide on puhkenud rosaariumi üle 3000 roosi.

Selleaastaseks teemaks on botaanikaaia väärikad vanad peenraroosid. Pööratakse tähelepanu kollektsiooni pikkadele nn. ajaloopeenardele. Näha võib meie oludes ajahambale ja klimaatilistele tingimustele vastupidanud nn. modernseid peenraroose alatest 1867. aastast aretatud sordist ’La France’ kuni sortideni selle aastatuhande algusest. Teiste seas võib näha kunagisi staare nagu ’Baccara’, ’Super Star’ ja ’Rumba’.

Ühtlasi on roosipäevad pühendatud Arnold Puki – Tallinna Botaanikaaia esimese direktori ja nõukogudeaja esimese roosiraamatu (1958) väljaandja 90ndale sünniaastapäevale.

„Kahe päeva vältel saavad roosihuvilised osaleda ekskursioonidel, osta kaasa roosiistikuid ja kodumaist kosmeetikat. Laupäeval saab osaleda töötubades, kus on võimalik valmistada isiklik parfüüm ning kogeda aroomteraapilist käemassaaži,“ räägib Roosipäevade kuraator Toomas Türk. „Haara kaasa piknikutekk ning tule saa vikerkaarevärvilisi iluelamusi roosiaiast,“ kutsub Türk kõiki südasüvisel nädalavahetusel botaanikaaeda.

Laupäeva õhtul, 18.07.2020. kell 20.00 toimub kontsert „Ainult Georg Otsale mõeldes“, et tähistada 100. aastat legendaarse laulja sünnist. Esinevad Rahvusooper Estonia solistid Olga Zaitseva, Raiko Raalik, klaveril saadab Riina Pikani. Piletid on müügil Piletilevis ja kohapeal. Kontserdile eelneb giidiga ekskursioon Rosaariumis.

Tallinna Botaanikaaia väliterritoorium ja kassa on avatud iga päev kell 10.00–19.00 kasvuhooned 11.00–19.00. Sissepääs Roosipäevadele tavahinnaga.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.