VIDEO: noorte huntide mängulust

Postitas Aasta Loom - P, 08.11.2020 - 10.00
Sisu

Saksamaal Alam-Saksi liidumaal jäi rajakaamerasse noorte huntide mäng. Kui videot suurel ekraanil pingsalt ja mitu korda järjest vaadata, on lootust endalgi hundikutsikate muretu lusti ja energiaga nakatuda.

 

2019. aasta lõpu seisuga on Saksamaal 105 hundikarja, lisaks paarid ja üksikud hundid. Nagu Eestiski, on täpset indiviidide arvu väga keeruline määrata: osa allikate kohaselt elab Saksamaal ligi 1300 hunti, teised jäävad tagasihoidlikumalt lahtisema arvu ehk 500-1000 isendi juurde. Igal juhul läheb huntidel Saksamaal hästi.

 

Populatsiooni arvukus on tõusutrendis ning liik on täieliku kaitse all. Kui nad lammaste juurest eemale hoiavad, ei ähvarda neid peale võõraste kriimsilmade suurt miski ja hundid võivad südamerahus lasta mängulustil endast võitu saada.

 

Mäng pole mitte ainult lõbu, vaid aitab noortel hundihakatistel eluks hädavajalikke oskusi arendada. Neid oskusi saab hiljem rakendada nii saakloomade jahtimisel, kui ka näiteks vaenlastest huntide eest põgenemisel, põigates oskuslikult ümber puude ning muutes kasvõi hüppe pealt suunda. Niisuguste manöövrite harjutamist võib ka käesolevas videos märgata.


Video: Hans Hasper, Egbert Post, Heily steenberg, Raya Strikwerda
https://www.facebook.com/hans.hasper/videos/10159084169194155/

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.