Hundimuumia igikeltsas

Postitas Aasta Loom - P, 28.02.2021 - 09.00
Avapilt
Sisu

Kanadas avastatud hundikutsikas, kes elas 57 000 aastat tagasi.

 

 

Paar aastat tagasi jagasime uudist Siberi igikeltsast avastatud 18 000 aastat tagasi elanud isase kutsika säilmetest. Vaatamata sellele, et kutsikas oli imetlusväärselt hästi säilinud, ei andnud DNA testi tulemused vastust selle kohta, kas nüüdseks nime Dogor kandva kutsika näol oli tegemist hundi või koeraga.


Möödunud detsembris avaldati aga Kanadas, Yukoni provintsis avastatud veelgi vanema kutsika säilmete uurimise tulemused. Tegu on emase hundikutsikaga, kes elas ligi 57 000 aastat tagasi! Kutsikas, kelle DNA analüüs näitas selgelt, et tegu on iidse hundiga, sai nimeks Zhùr.

Zhùr on kõige täielikumalt säilinud hundimuumia, mis iial avastatud - ainult silmad on puudu! Seetõttu on õnnestunud tema toonast 7-nädalast eluolu päris põhjalikult uurida.

 

hunt
 

Teadlaste hinnangul hukkus kutsikas suure tõenäosusega urus olles maalihke alla jäädes. Nälga kutsikas igal juhul ei kannatanud. Tema toitumise analüüs näitas, et veekogu läheduses elanud hunt elatus peamiselt veeloomadest, eeskätt lõhest. Niisiis oli Zhùril nii mõndagi ühist eelmise nädala postituses kirjeldatud rannikuhuntidega.

Tuleb tõdeda, et kliimasoojenemise tragöödial on üks pisike positiivne külg ka - igikeltsa alt sulab välja aina rohkem muumiaid. Aga eks seegi on vaid meeldetuletus selle kohta, kui palju meie planeet soojeneb.

Allikas: https://www.cnn.com/2020/12/21/americas/frozen-puppy-yukon-intl-scli-scn/index.html

 

Laura Kiiroja


 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.