Metsanduse arengukava uues juhtkogus puudub metsaelustiku asjatundja

Postitas Looduskalender - K, 24.03.2021 - 14.14
Autorid

Eestimaa Looduse Fond juhib tähelepanu

Foto Arne Ader

Metsatee

Metsatee (www.loodusemees.ee )

Sisu

Täna tutvustati metsanduse arengukava (MAK2030) uue juhtkogu koosseisu. Eestimaa Looduse Fond (ELF) toob välja, et juhtkogus puudub metsaelustiku asjatundja, mis on elurikkuse kriisi valguses väga tõsine puudus.

Metsanduse arengukava aastani 2030 uus juhtkogu koosneb üheksast inimesest, kelle seas pole ühtegi looduskaitsebioloogiaga tegelevat teadlast. “Ajal, mil teadlased üle maailma räägivad elurikkuse kriisist ja Eesti metsadest kaob 50 000 linnupaari aastas, pole kahetsusväärselt metsanduse arengukava juhtkogus kedagi, kes teadlasena metsaelustiku kaitsega tegeleks. Me ei tohi eirata elurikkuse kriisi tõsidust, seda aspekti süvitsi esindava teadlase puudumine ei võimalda luua tulevikku vaatavat arengukava,” nentis ELFi juhatuse esimees Tarmo Tüür.

Samuti ei esinda ükski teadlane juhtkogus kultuurivaldkonda. Nõnda ei saa uue juhtkogu puhul sugugi väita, et ökoloogilised või kultuurilised väärtused oleksid vääriliselt esindatud, kuigi metsaseadus sellele selgelt viitab. 

Metsanduse arengukava koostamine on pikalt veninud protsess, millega algselt sooviti saavutada ühiskondlikku kokkulepet. ELF loodab jätkuvalt, et uus arengukava valmib läbipaistvalt, sisulise avaliku aruteluga ning elurikkust arvestavalt. 


ELF on hoidnud metsanduse arengukava protsessil silma peal ning osalenud eelmise juhtkogu töös. ELFi tähelepanekuid saab lugeda metsablogist: LINK

Veel samal teemal: LINK

Metsanduse arengukava juhtkogu koosseis: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.