Emahunt - vapruse eeskuju

Postitas Aasta Loom - P, 16.05.2021 - 10.00
Sisu

 

Sel nädalal avaldas Eesti Jahimeeste Selts video Lätist, kus on näha emahunti raiesmikule jäänud urust oma kutsikaid päästmas. 

 

Emahundi vaprus on imetlusväärne! Harvester oli ju sealsamas edasi mürisemas ja piiksumas ning hundi sorgus ja kohati lausa jalge vahele tõmmatud saba andis tema hirmust selgelt mõista. Õnneks harvesterijuht masinast ei väljunud. Kui hunt oleks veel inimest näinud, oleks hirm ilmselt igasuguse taluvusläve ületanud ning loom oleks võinud oma pisipere hüljata.
 

Hundid on küll fantastilised lapsevanemad, kuid on teada ka juhtumeid, mil looduses elavad võsavillemid on ekstreemse stressi ja ohu tagajärjel oma pesakonna hüljanud. Loomaaedades võib ekstreemne stress viia lausa selleni, et emahunt oma kutsikad tapab (loomaaias ei ole tal ju võimalik oma järglasi kuskile rahulikumasse kohta ümber kolida ega neid ka hüljates ise põgeneda).

 

Samas on teada mitmeid lugusid hundiemade kangelaslikust käitumisest, kus nad on oma kutsikad ohtlikust olukorrast päästnud ja juba ette valmis kaevatud turvalisemasse urgu ümber kolinud. Näiteks jagasime aasta tagasi videot hundiemast Voyageurs rahvuspargis (USA), kes möödunud kevadel kõik oma 7 kutsikat lumesulamise tagajärjel üleujutatud urust ükshaaval välja tassis ning viimaks veel üle kontrollis ega keegi maha ei jäänud. Video leiab siit: https://www.youtube.com/watch?v=nU24qmt3qOs&feature=youtu.be

 

Igaljuhul on Läti hundimamma aasta ema tiitli vääriline ning lugu sobib suurepäraselt möödunud pühapäevase emadepäeva järelhüüdeks. Tervitused kõikidele emadele, kes samavõrd ennastületavalt oma järglaste eest seisavad! Nagu emalõvi, nagu emahunt!Läti video: https://www.youtube.com/watch?v=6ETtETkcMwc

EJS artikkel: https://www.ejs.ee/latis-paastis-hunt-oma-kutsikad-raiesmikult/

 

Laura Kiiroja

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.