Ideekonkurss: aasta lind - 2023

Postitas Looduskalender - K, 20.10.2021 - 15.15
Autorid

EOÜ konkurss

Foto Arne Ader

2022. aasta linnuks valiti metskurvits

2022. aasta linnuks valiti metskurvits ( www.loodusemees.ee )

Sisu

Eesti Ornitoloogiaühing kuulutab välja ideekonkursi 2023. aasta linnu leidmiseks ja projekti elluviimiseks. Ettepanekute esitamise tähtaeg on 14. november 2021.

Aasta linnu valimise eesmärk on tutvustada avalikkusele üht Eesti linnuliiki või liigirühma, samuti kaasata loodushuvilisi selle liigi uurimis- ja kaitsetegevustesse.

Ühing ootab kuni ühe A4 lehekülje pikkuseid ettepanekuid, mis peavad sisaldama aasta linnuks pakutava liigi või liigirühma nime, põhjendust, kavandatavate tegevuste kirjeldust ja võimalike elluviijate nimesid. Esitatav liik ei tohi olla varem aasta linnuks valitud.

Varasemate aasta lindudega saab tutvuda siin: www.eoy.ee/aasta-linnud

Projekti teostajad peavad olema nõus enda esitamisega, võimelised planeeritud tegevusi ellu viima ja vajadusel koostama rahataotlusi koostöös Eesti Ornitoloogiaühinguga.

Ettepanekud palume saata 14. novembriks 2021 ornitoloogiaühingu e-posti aadressile eoy@eoy.ee

Aasta linnu valib esitatud kandidaatide seast Eesti Ornitoloogiaühingu nõukogu. Aasta lind 2023 avalikustatakse ornitoloogiaühingu suvepäevadel järgmisel aastal.

Eesti Ornitoloogiaühing valib Eesti aasta lindu alates 1995. aastast. Käesoleva aasta lind on kuldnokk, 2022. aasta linnuks valiti metskurvits.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.