Täna Arvamusfestivalil - kuidas tagada lindude pesitsusrahu?

Postitas Looduskalender - R, 12.08.2022 - 11.11
Image
Aita Arvamusfestival teoks teha 12.-13, augustil Paides
Sisu

Aita Arvamusfestival teoks teha 12.-13, augustil Paides

Eesti Ornitoloogiaühing ja Päästame Eesti Metsad MTÜ otsivad Arvamusfestivalil 12. augustil kell 18.00 algaval arutelul vastust küsimusele, kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades.

Kas ja miks on vaja pesitsusrahu, on teadlased ja looduskaitsjad selgitanud juba viimased paarkümmend aastat. Käesoleval kevadel tehtud küsitluse järgi toetab pesitsusrahu pidamist ka 93% eestimaalastest. Nüüd on viimane aeg astuda järgmine samm ja kehtestada pesitsusrahu kõigis Eesti metsades. Arvamusfestivalil uurivad vabaühendused, mis seda sammu takistab ja kuidas saavutada kevadsuvine pesitsusrahu nii riigi- kui erametsades.

Arutelus osalevad Eesti Ornitoloogiaühingu juhataja Kaarel Võhandu, Eestimaa Looduse Fondi metsaekspert Liis Kuresoo ning Keskkonnaministeeriumi nõunik Hanno Zingel. Arutelu juhib Sten Weidebaum. RMK ega Keskkonnaameti esindajad ei pidanud võimalikuks arutelul osaleda.

Arutelu "Kuidas saavutada pesitsusrahu Eesti metsades?" toimub Arvamusfestivalil Tuleviku elukeskkonna alal 12. augustil kella 18.00–19.30. Kõik huvilised on oodatud kaasa mõtlema ja ettepanekuid tegema.

Tuleviku elukeskkonna alal toimub reedel ja laupäeval kokku üheksa arutelu, mille kirjeldustega saab tutvuda Arvamusfestivali kodulehel ja Facebooki lehel.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.