Ökotuba: Tallinna salajased allikad

Postitas Looduskalender - T, 21.03.2023 - 12.12
Image
ökotuba
Sisu

Kas teate, kus on teie linnas allikas? Arvate, et ei olegi?

Tegelikult on enamuses linnades olemas ka Allika tänav ja see on vana nimi. Enamasti saanud oma nime just allika järgi. /…/ Tallinnas on endine Karja-allikas korralikult kinni müüritud.Tegelikult on terve Mustamäe nõlv täis väikesi allikaid.” Niimoodi kirjutab loodusenaine Kristel Vilbaste oma 2022. aasta sügisel ilmunud raamatus “Meie joogivesi”.

22. märtsil, mil sulaveed teeservades tantsivad ja tähistatakse üleilmset veepäeva, tuleb Kristel Tallinna Keskraamatukokku külla ja pajatab põnevaid lugusid asfaldi ja betooni alla vangistatud elujõulistest salakaevudest, mis võiksid rohelises linnas aukohal olla. Maailmas on kinnimaetud jõgede kogemus olemas näiteks Utrechtis, Haagis, Seoulis. Viimases lammutati lahti koguni terve jõe peale ehitatud magistraal, millest on saanud armastatud puhkeala ja ajaveetmispaik.

Kaasa võtab Kristel ka raamatuid, mida saab kohapeal soetada. Loeng toimub suures saalis Estonia pst 8 ja seda saab jälgida ka veebikeskkonna Zoom vahendusel.

Link: LINK

Kristel Vilbaste on koolitaja ja loodusajakirjanik, kes on kirjutanud üle 20 raamatu loodusest: Eesti allikad, Eesti ravimtaimed I-III (koos Ain Raaliga), Meie maarohud, Meie joogivesi jne

Vt. ka LINK

Üritus on tasuta. Loengu ja ülekande algus on kell 18.

Lisainfo: tel 6830917 ja tuuli.reinsoo@tln.lib.ee

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.