Meie looduses on suur tuleoht

Autorid

Keskkonnaagentuur hoiatab

Image
Sisu

Ilmad on sademeteta, päikeselised ja tuulised. Kulupõlengute oht on kõikjal suur.

Nädalavahetusel käidi ainuüksi Põhja päästekeskuse andmetel ainuüksi Harjumaal suuremaid kulupõlenguid kustutamas üheteistkümnel korral. Mujal Eestis on numbrid veel kokku lugemata.

Kulupõletamine on rangelt keelatud.

Päästeameti ennetusbüroo tuletab meelde, et kulupõletajaid ja hooletuid lõkketegijaid ähvardab kuni 1200 euro suurune rahatrahv.

Lisaks tuleb kulupõlengu põhjustajal hüvitada keskkonnale tekitatud kahju, kuna põlengus hukkuvad nii seal elutsevad putukad, kui pesitsemisega alustanud linnud ja tuli võib edasi kanduda metsadesse.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.