Kestliku loodusturismi kvaliteedimärgise pälvisid üheksa Eesti turismiettevõtjat

Postitas Looduskalender - R, 29.03.2024 - 09.09
Autorid

Kirjutas ja pildistas Nele Sõber, Keskkonnaameti looduskaitse korraldamise osakonna projektijuht

Image
Tunnustuse saanud ettevõtjad
Sisu

Tunnustuse saanud ettevõtjad

Läänemaal Altmõisas toimunud pidulikul tunnustamisüritusel pälvisid üheksa jätkusuutliku turismi põhimõtteid järgivat turismiettevõtjat kestliku loodusturismi kvaliteedimärgise. Sel korral said tunnustuse Vergi sadam & restoran Wirkes', Kuusiku loodustalu, Lainela puhkeküla ja Wesenbeck külalistemaja Lahemaalt, Põnka puhketalu ja Levikivi loodustalu Soomaalt ning Põldotsa talu, Kipperi kodumajutus ja Altmõisa külalistemaja Matsalust.

Kaitsealadel ja nende mõjupiirkonnas tegutsevad turismiettevõtjad puutuvad otseselt kokku külastajatega ning aitavad tutvustada Eesti loodusväärtusi ja kultuuripärandit. Üha enam eelistavad külastajad kestliku loodusturismi põhimõtteid järgivaid ettevõtjaid.

Altmõisa külalistemaja juhataja Anna Regina Kabral selgitas, et väikese külalistemajana Matsalu külje all mõistetakse, et jätkusuutlikkus on äri jaoks eluliselt oluline: „Keskendudes jätkusuutlikele tavadele, tagame me mitte ainult oma eetiliste väärtuste järgimise, vaid ka pikaajalise elujõulisuse järjest keskkonnateadlikumal turul. Liigirikkuse säilitamine aitab hoida kohalikke ökosüsteeme tervena, meelitades Matsallu ökoturiste ja loodusentusiaste, kes otsivad ehedaid kogemusi. Lisaks vähendab jätkusuutlikkusele keskendumine igapäevakulusid, toetab kohalikke talunikke, pakub tööd ümberkaudsetele peredele ja parandab külaliste kogemust,“ rääkis Kabral.

Euroopa kaitsealade liit on koostanud kestliku turismi põhimõtted, mille eesmärk on edendada kvaliteetset ja jätkusuutlikku turismi kaitsealadel ja nende lähipiirkondades. Kaitsealade liidult kvaliteedimärgise pälvinud sihtkohad ja ettevõtjad moodustavad üle-euroopalise kogukonna, mis aitab hoida ja edendada kvaliteetset ja jätkusuutlikku turismi.

Kestliku loodusturismi sihtkoha kvaliteedimärgis on Eestis omistatud Matsalu, Lahemaa ja Soomaa rahvusparkidele. Nendes piirkondades on ettevõtja märgise saanud nüüd 19 teenusepakkujat. Euroopas on kestliku turismi sertifikaadi pälvinud ühtekokku üle 220 turismiettevõtja, enamik neist peamiselt Lõuna-Euroopast.

Rohkem infot kestliku turismi kohta leiab kaitsealade lehelt: https://kaitsealad.ee/et/looduskaitse-abc/kestlik-turism-kaitsealadel

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.