Filmisoovitus: dokumentaalfilm huntidest

Postitas Aasta Loom - P, 09.06.2024 - 12.10
Avapilt
Sisu

Julia Huffmani väga hea dokumentaalfilm "Medicine of the Wolf" on nüüd saadaval vaid 0.99 Ameerika dollari eest. Eurosentides läks see maksma 0.92 ning film on kenasti Eestimaal alljärgnevalt lingilt vaadatav: https://medicineofthewolf1.vhx.tv. Soovitame väga!

Tekst: Laura Kiiroja
Foto: kaader filmist, autoriks Jim Brandenburg

 

Tegu on küll 2015. aasta filmiga, kuid igati aktuaalne ja nauditav ka 9 aastat hiljem. Filmis näeb hingeliigutavaid kaadreid looduses elavatest huntidest ning kuuleb mitmeid intervjuusid põnevate inimestega. Näiteks intervjueeriti National Geographic´u fotograafi, filmitegijat ja looduskaitsjat Jim Brandenburgi, kes kunagi sai tuntuks oma töö eest Kanada Arktikas, kus ta uuris polaarhunte, elades oma telgiga nende urust vaid 5 minuti kaugusel. Hundid said temaga nii suureks sõbraks, et vanaloomad lubasid Jimi isegi urgu sisse kutsikaid jäädvustama. Sellest projektist (The White Wolf Project) on ilmunud ka fotoraamat.

 

Filmis andsid intervjuu ka näiteks Dr. Jane Goodall, kes ilmselt tutvustamist ei vaja, ning Dr. John Vucetich, kes on võtnud üle Isle Royale´i hundiprojekti juhtimise. Üks tore tsitaat John Vucetichi intervjuust vääriks esiletoomist:

 

“Hunt võib elada ka 12-aastaseks, kuid looduses elava hundi keskmine eeldatav eluiga on 4 aastat. Nälg on seejuures üks kõige levinumaid surmapõhjuseid. Seda seetõttu, et on tohutu raske murda endast 10 korda suuremaid saakloomi, kasutades selleks ainult oma hambaid.”

 

Oleme sellest küll ka rahvuslooma postitustes eelnevalt kõnelenud, kuid hiljuti, kui teemaks oli hundikutsikate suur suremus nälja tõttu, kommenteeris ikkagi keegi lugeja: “Kui hundid nälga jäävad, on järelikult neid liiga palju ja neil ei jätku sööki.” See ei ole päris nii must-valge. Huntide jaoks on nälja mõttes kõige raskem aeg hilissuvi ja sügis. Miks? Seepärast, et saakloomad on sel ajal tugevad ja oma kõige parema tervise juures (olles suvisest taimestikust toitudes mõnusasti kosunud). Seega sugugi mitte saakloomade puuduse tõttu, vaid seetõttu, et neid on raske murda, kannatavad hundid sel ajal kõige suuremat nälga.

 

Filmis räägitakse ka teile tuttavatest kriimsilmadest - näiteks Null Kuuest, kellest kirjutasime emadepäeval. Äratundmisrõõmu pakuvad mitmed teisedki teemad.

 

Seega, kel üks mõnus inspiratsiooniamps just vajaka, siis 92 sendi eest saab seda kamaluga.

 

 

 

https://medicineofthewolf1.vhx.tv


 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.