VIDEO: aasta loomast

Postitas Looduskalender - T, 24.01.2017 - 16.16
Autorid

Kirjutas, pildistas ja video salvestas Tiit Hunt, www.rmk.ww

 

Sisu

 

Metskits ehk kaber       Capreolus capreolus

 

Olen käinud sel aastal paaril korral Läänemaa avaratel maastikel lootuses kohata ja pildistada metskitsi. Selle aasta loom ikkagi.

Kitsekari

Võtsin nõuks minna piirkonda, kus aastaid tagasi enne metskitsi hävitavaid lumerohkeid talvi nägin suurt 36-st loomast koosnevat karja. Ja ennäe, kitsekari nagu muiste on ka nüüd samas paigas, ainult et millegipärast palju kartlikumad, kui olid seitsme aasta eest. Paar päeva tagasi oli karjas 19 looma, täitsa kobe kari seegi. Siinsed metsa- ja võsasiiludega liigendatud põllud-jõeluhad on olnud ammustest aegadest metskitsede eluks väga sobilik kant.

Kitsed

Suuri sarvi praegu sokkudel ei näe, need heideti peast möödunud aasta sügisel – vanemad varem ja nooremad hiljem. Praegused karvadega kaetud sarvehakatised meenutavad pigem kaelkirjaku sarvemükse.

Kitsed põllul

Metskitsi ei kohta pelgalt vaid põldudel-luhtadel. Matsalu mail Kõera kandis oli väike seltskond tühja talu seina ääres õunapuu all kenasti käärinud ubinaid nosimas. Need olid päris julged loomad, ei tea kas õunad andsid julgust juurde.

Kits aias

Igatahes minge metskitsi pildistama, sest nii tavalisest loomast on vaja sügisese fotonäituse jaoks erakordseid ja võrratult häid pilte.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.