VIDEO: kohati on veel metsade all lund

Postitas Looduskalender - L, 09.04.2016 - 05.05
Autorid

Video salvestas Ahto Täpsi

 

Sisu

Lund on veel lisaks Alutagusele ka Haanjas. Aga viimaste päevade kevadsoe on Nigulas pannud õitsema ülased, Kagu-Eestis õitsevad pajud nii et mesilased käivad korjel ja laulab väike-lehelind, millal kõik see põhjarannikule jõuab, aga kuna meri oli jäävaba ei tohiks ajavahe väga suureks käriseda.

 

Harilik sarapuu       Corylus avellana

 

Sarapuud on enamalt jaolt alusmetsas ja metsaveertes kasvavad põõsad, aga võivad sirguda viie meetri kõrguseks, vahel enamgi. Püstiselt kasvaval sarapuul on suur tüvede arv, mida katab sile ning hallikas koor.

Sega- ja lehtpuistute alusrindes talub madalamakasvuline sarapuu varju, aga me leiame teda ka loopealsetelt ja raiesmikelt, kasvamiseks tahab lubjarikast pinnast.

Esimestel aastatel on sarapuupõõsas kiirekasvuline, viljakandvusega teeb algust viiendal-kuuendal aastal ning täisviljakuse saavutab kümnendaks kasvuaastaks.

Emasõied on peitunud pungadesse, välja ulatuvad vaid punased emakasuudmed. Isasõied on rippuvates urbades ning võivad õitsemist alustada mõnes päikesepaistelises ja tuulevaikses kohas isegi talve lõpus.

Head pähkliaastad korduvad kolme-nelja aasta tagant.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.