Kahlajate kaamera 2018

Postitas Looduskalender - T, 24.07.2018 - 00.41
Autorid

Tutvustab Tiit Huntwww.rmk.ee
Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet

Sisu

 

otsestriim | uudised | foorum

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: Windows 10 Mobile, iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: flash player

Kurvitsaliste rännet saime veebikaamera vahendusel jälgida esimest korda möödunud aasta augustis. Ka sel hooajal on võimalik rändajaid ja kohalikke sulelisi veebikaamerast vaadata Noarootsis Haversi rannas, ühes meie parimas kurvitsaliste rände uurimise ja jälgimise paigas.

Kahlajate kaamera

Rändel olevad kahlajad toituvad vee piiril ja madalas vees, praegu on merevee tase Amsterdami nullist veidi kõrgemal ja kaadrisse sattuvad linnud kenasti nii lähedal, et on võimalik määrata ka nende liiki.

Kuigi kahlajate rände tippaeg jõuab kätte augustis, on juba praegu näha toitu otsimas või sulestikku kohendamas mitmeid kurvitsaliike – tildreid, viglesid, tülle ja rüdisid.

Kõige arvukam läbirändaja kahlajate seas ongi ainsana ka meil pesitsev rüdiliik soorüdi (Calidris alpine). Eestis kohtab soorüdi kahte alamliiki – niidurüdi (Calidris alpina schinzii) ja tundrarüdi (Calidris alpina alpina), suurem osa rändesalkadest koosnevadki tundrarüdidest. 

Seltskonda teevad kirevamaks linavästrikud, kuldnokad, hall- ja hõbehaigrud, kajakad, pardid, varesed jt. Möödunud aastal kõndis siin samas kaamera eest läbi šaakal.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.