Isle Royale`i saarele toodi veel hunte

Postitas Aasta Loom - P, 14.10.2018 - 09.00
Avapilt
Sisu

Hunte transporditakse vesilennukitega.
Foto: NPS / Jacob W. Frank

 

Eelmisel nädalal sai jagatud suurt uudist – Isle Royale´i saare hundipopulatsiooni päästmise projekt on viimaks alanud. Esimesed kaks uut hunti on saarel edukalt juba poolteist nädalat vastu pidanud ning mõlemad on kenasti üles leidnud ka spetsiaalselt neile mõeldud põdrakorjused. Korjused jäeti rahvuspargi uutele hallikarvalistele asukatele valitud piirkondadesse eesmärgiga uues kodus sisseelamist korraliku kõhutäiega kergendada ning veenda kriimsilmi samasse piirkonda jääma ajal, kui hunte saare teistes piirkondades lahti lastakse.Veel 2 emast hunti viidi eelmisel nädalal saarele. Kokku on neli uut hunti end Isle Royale´il edukalt sisse seadnud. 
Nagu eelmisel nädala postituse kommentaaris selgitatud, leidis üks kinnipüütud hunt, vaatamata kõikidele abinõuetele ja veterinaaride jõupingutustele, siiski õnnetu lõpu. Ülejäänud püütud hundid on kodupaika uuesti lahti lastud, kuna kas vanuse või tervisliku seisundi poolest pole neid ümberasustamiseks sobivaks hinnatud. 

 Artikli avanedes saate nautida haruldasi fotosid ajaloolisest sündmusest: huntide püüdmisest, ajutistest kinnipidamistingimustest, veterinaaride poolsest ülevaatusest, kaelustamisest ning transpordist. Seejuures õnnestus huntidel saarele saada lausa nii udupeene transpordivahendiga nagu seda on vesilennuk.

 

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.