Eestlased hundiuurijate suurimal konverentsil

Postitas Aasta Loom - P, 21.10.2018 - 15.43
Avapilt
Sisu

Liivi Plumer(vasakult), Marko Kübarsepp ja Laura Kiiroja esindasid Eestit maailma suurimal ja ilmselt ka olulisimal hundiuurijate kokkutulekul. 

 

Möödunud nädala lõpus 11.-14.oktoobril toimus Minnesotas USA-s rahvusvaheline hundisümpoosion (International Wolf Symposium). Tegemist on hundiuurijate kõige suurema konverentsiga!

Sümpoosionil jagasid oma töö tulemusi maailma edukaimad hundibioloogid, erinevate valitsusasutuste keskkonnaotsustega tegelevad esindajad, aktivistid, isegi paar lambakasvatajat. Arutelu oli sõbralik ja viljakas. Kokku tulid hundisõbrad 21 erinevast riigist. 

Üllatusena selgus, et tegu polnud sugugi kuivikute kokkutulekuga – laupäeva õhtul möllasid tantsupõrandal kõik osalejad vanusest, staatusest ja tantsuoskusest olenemata!

Ka Eesti hundiuurijad olid Minnesota sümpoosionil esindatud: koosseisus Liivi Plumer, Marko Kübarsepp ja Laura Kiiroja. Tartu Ülikooli doktorant Liivi Plumer pidas ka ettekande tutvustamaks Eesti huntide populatsiooni üldist staatust, struktuuri, ning geneetilist olukorda, sh üksikuid tuvastatud koertega hübridiseerumise juhtumeid.

Konverentsil kuuldud uudiseid maailma huntidest hakkame teiega rahvuslooma lehel eraldiseisvate kokkuvõtetena jagama – kuna uudiseid ja põnevaid uurimusi on kole palju, siis ilmselt saab neist kuulda mitu kuud.

Kuigi varasemalt peeti hundisümpoosionit iga viie aasta järel (viimati aastal 2013), siis nüüd hakatakse üritust korraldama iga nelja aasta järel. Järgmine toimub aastal 2022 – selle aasta võivad suuremad hundihuvilised juba mällu salvestada.

Laura Kiiroja

 

eestlased ja doug smith
Eesti meeskond hundimaailma suurkujuga – Douglas W. Smithiga. Arvake ära, mis oli ürituse rõivastusstiil:) Douglas W. Smith on Yellowstone’i rahvuspargi vanembioloog ning hundi-, linnu- ja vapitiprogrammide juht. Ta oli Yellowstone’i huntide taasasustamise projekti juht. Doug on avaldanud suurel hulgal artikleid ning kolm populaarteaduslikku raamatut huntide, aga ka kobraste teemal. Yellowstone’i huntide lugu kirjeldav raamat ilmub 2019. aastal.

 

sümpoosioni rahvas
Rahvusvahelised hundile pühendatud konverentsid hakkavad nüüdsest toimuma iga nelja aasta tagant.
 


 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.