Põlula forellikaamera 2018

Postitas Looduskalender - R, 23.11.2018 - 23.56
Autorid

Ülekande võimaldavad Elisa ja EENet
Sissejuhatus Tiit Huntwww.rmk.ee

Sisu

otsestriim | uudised | foorum

Striim mobiilsetele seadmetele, kui ülalolev ei tööta: iPhone, iPad, Android. VLC

Vanematele arvutitele: flash player

Veebikaamera vahendusel saame taas vaadata looduslike jõeforellide (Salmo trutta morpha fario) tegemisi väikese ojakese lühikesel lõigul, mis ongi tiikide vahel voolavas ojas ainuke neile kaladele sobilik kudemispaik.

Vesi jõuab koelmule läbi kahe tiigi, kuulsast Lavi ohvriallikast, mis oli kunagi nii veerohke, et vaikse ilmaga kostis allikast väljapaiskuva vee kohin üle paari kilomeetri kaugusele. Tänapäeva mõistes paikneb Lavi ohvriallikas ikka veel veerohkete allikate hulgas selle vahega, et veekohin ei kostu enam kuigi kaugele ja kunagi ohvriallikasse poetatud hõbeseeklid on asendunud euromüntidega. Nii, et siis vaatame maitsvate pulmarüüs kalade kudemist üle kõva valuuta voolanud kuulsas vees. 

Kalakaamera 2018

Sellel sügisel on jõeforellide kudemine jäänud pigem veidi hilisemaks. Kudemine algab sügisel vee temperatuuri alanedes 6-7°C-ni. See kestab tavapäraselt oktoobri keskpaigast novembri lõpuni, allikalistes vetes isegi jaanuari lõpuni.  

Kalakaamera 2018

Täna veel puudub kindel teadmine, kas sellel koelmul on jõeforellide kudemise tippaeg juba möödas, kestab või alles ees. Igal juhul on siin saalimas päeval kui öösel kümneid pulmarüüs isendeid ja aeg-ajalt püütakse sabaga kruusa lendu ajades valmistada pesalohku. 

Kalakaamera 2018

 

Kalakaamera 2018

Varematel aastatel on peale forellide, luukaritsate, konnade, puruvanade jt. käinud pimedal ajal kaamera ees saaki jahtimas saarmas ja üllatusena forellimarja õgimas sinikael-pardid.

Forellid

 

Forell

 

Forellid

Oja kaldale sanglepa okstele luukaritsatele jahti pidama tulevad jäälinnud, kui ilm läheb talviseks, siis kostub ka nende häält.

​Veebikaamera komplekti paigaldas Hatcam

Mobiilse ühenduse EENet´i serveriga tagab hetkel Elisa

Striimi kodeerimine ja jaotamine kasutajatele – EENet

Ettevõtmise partnerid:

http://www.looduskalender.ee/logos/logo_eenet.gif http://www.looduskalender.ee/sites/default/files/images/rmk.gif

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.