USA huntide arvukus taastunud?

Postitas Aasta Loom - P, 25.11.2018 - 11.30
Avapilt
Sisu

Foto: Valeri Štšerbatõh

 

16. novembril ehmatas Uue Maailma hundiuurijaid ja loodusesõpru Ameerika Ühendriikide Esindajatekoja otsus eemaldada hundid Ohustatud Liikide Aktist. Vabariiklaste enamusega kongressi alamkoda võttis otsuse vastu häältega 196-180. Alamkoda jõudis otsusele, et hundi arvukuse taastumine on olnud piisav, et võsavillem ohustatud liikide nimekirjast välja arvata.

Kunagi elasid hundid peaaegu kõikjal Ameerika Ühendriikide mandriosas – eeldatavasti võis hundipopulatsioon koosneda 250 000 - 500 000 isendist. Suure vihaga olid 20. sajandi esimeseks pooleks hundid USA mandriosast (v.a. Alaska) peaaegu täielikult hävitatud. 1973. aastal kirjutas president Nixon alla Ohustatud Liikide Aktile, mille raames võeti aasta hiljem kaitse alla ka hallhunt. Selle tulemusena on tänaseks hallhundi populatsioon veidi taastunud – neid elab nüüd üheksas osariigis. Enamik hunte võib oma koduks nimetada Alaskat, kus hundipopulatsioon on 7700-11200 isendi suurune. Päris USA mandriosa 48 osariigis elab U.S Fish and Wildlife Service andmetel 5567 hunti.

Kui see otsus peaks jõustuma, astub Ameerika kahtlemata looduskaitses suure sammu tagasi. Hallhuntide taasasustamine Ameerikas on selgelt näidanud, kuivõrd olulised on tippkiskjad tervete ökosüsteemide toimimise ning bioloogilise mitmekesisuse tagamiseks.

Uudise link on siin.

 

 

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.