Nädal metsas. Mai esimene nädal.

Postitas Aasta Loom - L, 07.05.2016 - 21.10
Sisu

Mägralinnakul jalutas metskitsepaar, kel veel talvekasukas seljas, kuid mis juba tugevalt pulstunud. Sokul, kes video keskel mägra uruavaust uurib, on ka sarved veel sametised. Tõenäoliselt hakkavad need varsti sügelema ja ootavad paljaks nühkimist.

Läinud nädala soojad päevad andsid kevadele suure hoo sisse. Metsaalune rohetab ja ülased võtavad sinililledelt õitsemisaja üle. Mägrapaar on rassinud kuiva pesamaterjali kogumisega, teinud öiseid toitumisretki metsa all ja jõudnud ka metsaservast algavale tärkavale orasepõllule. Valgest ajast nende videosalvestusi ei ole ikka veel olnud.

Selle nädala videos näeme mägralinnakul jalutanud metskitsepaari ülastega maiustamas. Kui inimesele on võsaülane mürgine taim ja tema söömine tekitab ülasemürgistuse, samuti ei torgi teda kibeda maitse tõttu koduloomad, siis kitsed vastupidi paistavad temast väga lugu pidavat.

mägrapeldik
Mägrad ei tee oma häda metsa all huupi, vaid kaevavad selle tarbeks väikese lohukese. Lohuke on nii kümne sentimeetri sügavune ja kanamuna läbimõõduga. Sinna poetatakse see, mis kõigesööja kõhutäiest järgi jääb. Kinni ei kaeta. Pildil olev mägrapeldik asus uruavast pooleteise meetri kaugusel.
 
kuslapuu
Alusmets on võtnud jumet. Pildil olev aasta puu kuslapuu on noored lehed selga saanud. Toomingad, sõstrad, pihlakad samuti. Lehed ei ole veel täismõõdus ja mets paistab veel mõnda aega läbi.

 

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.