VIDEO: röövel kuldnoka poegade kallal

Postitas Looduskalender - E, 20.05.2019 - 12.50
Autorid

Video salvestas Aita, LK foorumist

 

Sisu

 

Kuldnokk         Sturnus vulgaris

 

Õnnetused ei käi mööda kive ja kände…

Poolt tundi enne keskpäeva ilmus kuldnokapoegade järgi küünitama „karvane käpp“. Kuna tegu on suht eraldatud kohaga võik röövliks olla täiesti vabalt metsnugis.

Kuldnokkade vanalinnud on kanged poegi kaitsma, aga imetajate vastu nende võimekus ja ennastohverdavad rünnakud pole paraku tõhusad…

 

Metsnugis            Martes martes

 

Metsnugist võiks suuruselt võrrelda kassiga: keskmine kaal võiks olla veidi üle kilo, kusjuures emasloomad on isastest veidi kergemad. Teistest kärplastest ollakse veidi suuremad ning pikemate jalgadega. Nagu videost näeme tundub kuldnokapoegade järgi küünitav tugev käpp pigem metsloomale kuuluvat, aga muidugi ei saa välistada ka hulkuvat kassi.

Metsnugis on arvestatav kiskja: metsades otsitakse valgejäneste poegi, oravaid kimbutatakse nende pesades, segatakse suurte kanaliste kevadist „mängu“, rüüstatakse linnupesi, kraabitakse lahti kimalaste pesi, närilistest jahitakse peamiselt leethiiri ja ära ei öelda leitud raipest. Vitamiine saadakse taimtoidust, mille osakaal metsnugiste toidusedelis on päris suur.

Metsnugistel algab jooksuaeg juunikuus, mis  muudab muidu vaiksed loomad üpris häälekateks.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.