VIDEO: suvisest luigeelust

Postitas Looduskalender - E, 05.08.2019 - 12.12
Autorid

Video salvestas Fleur, LK foorumis

 

Õhtusöök

Sisu

 

Kühmnokk-luik        Cygnus olor

 

Selle luuigepere noorlinnud on juba veidi üle paari kuu vanad. Vanalinnud on suured, sarnased ja uhked. Isalinnu ja emaslinnu vahet võime märgata lähestikku tegutsedes, isaslinnu veidi kogukama keha ja suurema nokakühmu järgi. Noorlinnud kannavad oma halli sulestikku tuleva aasta sügiseni, senini märkame nende sulestikus halli värvi.

Luigepered hoiavad omaette ja kõikvõimalikud liigikaaslastest lähenejad tõrjub isasluik perest eemale. Vahel võivad sellised lahingud päris karmiks kujuneda, kuid tavalisem on siiski sissetungija taandumine. Tuletame meelde, et heas suvises toitumuses isaslind kaalub keskeltläbi puuda jagu.

Meilt on päritud, kuidas selliste suurte lindude toitumine ja toitumise juurde käivad ekskremendid veekogusid reostavad? Loomulikult on väljutatud ekskrementide kogused kasvõi videos nähtava pere puhul üpris suured, kuid osa teadlaseid leiab uuringute baasil, et tegu on kohapealse „toitainete ringlusega“ ehk veekogusse uusi toitaineid sisse ei kanta, vaid toimub kohapealse aineringlus.

Viimasel ajal igapäevased tegutsejad, kas jäädakse kaamera ette toituma või liigutakse edasi…

Viimasel ajal igapäevased tegutsejad, kas jäädakse kaamera ette toituma või liigutakse edasi…

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.