Hirvekaamera 7. hooaeg

Postitas Looduskalender - T, 01.10.2019 - 11.34
Autorid

Sissejuhatus ja illustreeriv materjal Tiit Huntwww.rmk.ee

Sisu

klõpsa pildil, et näha otsestriimi | uudised | foorum

Punahirvede (Cervus elaphus) toimetamisi saab jälle jälgida looduskaamerast Saaremaal – seitsmendat hooaega alates 2014. aastast ja samast paigast.

Punahirv.

Varasemate aastate kogemus on näidanud, et hirved hakkavad platsil käima peale jooksuaega ja püsivamate külmade saabudes. Jooksuaeg praegu veel kestab, selle tunnistuseks kostuvad kaameramikrofoni jätkuvalt võimsad hirvepullide möirged nii lähedalt kui kaugemalt.

Seekord alustasime hirvekaamera hooaega tavapärasest varem ja saame siis näha, kuna loomad sellel sügisel porgandeid ja silo nosima tulevad. Eks põhjuseid, mis hirved platsile meelitab, on peale ilma jahenemise veel mitmeid teisigi, aastad pole ka vennad.

Meeldivaks üllatuseks oli, et 27. septembri hommikul kella seitsme paiku olid kaks pulli platsil porgandeid söömas, üks “pulgajuku” ja teine laiuvate kaheteistharuliste sarvedega hirvepull. Muidugi tulevad siia uudistama erinevatel põhjustel ka teisi metsaloomi, kährik ja rebane on juba nähtud.

Meenutuseks võiks vaadata videot “Hirv ja kile”, flööti mängis Elisabet Hunt.

Vaatame siis hirvekaamerat ja sealt tulevaid üllatusi, kui mahti on.

Täname Omar Neiland’i HatCam’ist, kes lahendas kuhjaga probleeme enne, kui hirvekaamera pilt nähtavaks sai ning Uno Vait’i söödaga varustamise eest.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.