VIDEO: hülgekaamera ees juhtub

Postitas Looduskalender - N, 13.02.2020 - 14.14
Autorid

Video salvestas Shanta, LK foorumist

 

 

 

Kuidas lained hülgepoja merele kannavad

Sisu

 

Hallhüljes        Halichoerus grypus 

 

Videos näeme, kuidas vanaloom proovib hülgepoega kaldale suunata, aga laine tassib rumala vastu hakkaja madalikult merele.

Kuna tuul on läänest jääb loota, et hülgepoeg, kes on ennast võimeline veepeal hoidma tuuakse lainemurrust veidi eemal tuule ja lainete poolt randa tagasi… Me ei saagi muud, kui ainult parimat loota.

Olle poolt juhitav ja lähivaateid võimaldav kaamera annab hoopis teistlaadse ülevaate hülgekoloonias juhtuvatest ning märgatud sündmustest.  Kas pildil nähtav hallhüljes on käinud kalameeste mõrda „rappimas“ või siis juhuslikult merre heidetud köie või jämeda traalvõrgu omale kaela ümber mässinud?

Olle poolt juhitav ja lähivaateid võimaldav kaamera annab hoopis teistlaadse ülevaate hülgekoloonias juhtuvatest ning märgatud sündmustest.

Kas pildil nähtav hallhüljes on käinud kalameeste mõrda „rappimas“ või siis juhuslikult merre heidetud köie või jämeda traalvõrgu omale kaela ümber mässinud?

Sellist emaslooma on raske aidata väga paljudel erinevatel põhjustel ja seda just poegimiste ajal. Loota on, et plastiku vananedes ja hapramaks muutudes suudab hüljes ennast ise aidata ehk küüntega köie puruks rebida enne, kui see kaela soonima või hingamist takistama hakkab.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.