Tere, Kevad! 2020

Postitas Looduskalender - T, 18.02.2020 - 10.05
Image
Tere, kevad 2020
Sisu

Sel aastal tuleb kevad hoopis teisiti. Õigemini ongi juba kohati kohal. Öeldakse, et aastad ei ole vennad, aga öeldakse ka, et "ega tali taeva jää". Huvitav aasta ja põnev kevad on tulemas, erakordne. Loodetavasti järgmisel talvel näeme jälle lundki ja varajased õitsejad-(t)ärkajad saavad ennast praeguse kevade eksitustest taastada, uuesti õige rütmi tagasi.

Imeliku talve tõttu on ka paljudel kindlasti juba esimesed kevadekuulutajad nähtud: mitmel pool on sarapuud ja lumikellukesed õitsemas, nähtud on ka esimesi seeni -- karikseen. Kohati on sinililled ja näsiniin õide puhkemas kohe-kohe.

Sel aastal algabki kevad varem ja nõnda alustab ka "Tere, Kevad! 2020" oluliselt varem kui tavaliselt.

Kutsume taas lapsi koos õpetajate ja vanematega osalema loodushariduslikus ettevõtmises "Tere, Kevad". Üle 20 aasta oleme koos kevadet otsinud ning oma leidusid ja tegemisi ka teistega jaganud. Osalema on oodatud lasteaedade vanemate rühmade lapsed ning 1.-9. klassi õpilased koos õpetajatega. Kevadeotsimine algab ametlikult 1. märtsil ja kestab mai lõpuni. Et sel talvel on aastaajad omadega päris sassis, siis kevadvaatlustega saab seekord alustada koheselt.

"Tere, Kevade!" eesmärk on lähendada lapsi loodusele ning õpetada neid märkama looduses toimuvaid muutusi. Lapsed õpivad tundma looma- ja taimeliike: vaadeldakse 36 Eestis tavalise looma- ja taimeliigi ilmumist kevadisse loodusesse. Kevadekuulutajateks on valitud esimesena õitsema hakkavad taimed (nt sinilill, paiseleht), saabuvad rändlinnud (nt põldlõoke, kuldnokk), esimestena ärkavad liblikad (koerliblikas ja lapsuliblikas) ja kahepaiksed (rohukonn), esimesed seened (kevadkogrits). Lapsed sisestavad nende ilmumise kuupäeva kevadvaatluste veebis asuva lihtsa vormi kaudu andmebaasi ning kevade saabumist üle Eesti saavad seal jälgida nii osalejad kui ka kõik teised huvilised.

Lisaks loodusvaatlustele sisaldab "Tere, Kevad!" ka mitmeid võimalusi lisategevusteks -- kõik osalejad saavad veebi panna oma joonistusi kevadekuulutajatest ja kevadluuletusi, toimub kevadfotode konkurss.

Lisategevused annavad võimaluse lõimida loodusvaatlusi paljude teiste õppeainetega. Jätkub ka loodusviktoriin kahes vanuserühmas, kus lapsed on nii küsijate kui ka vastajate rollis.

Kevadvaatluste töökeel on eesti keel, kuid olulisemad juhendmaterjalid on veebis olemas ka vene keeles.

Igal aastal on koos meiega kevad avastanud tuhanded lapsed sadadest koolidest. Ootame arvukat osalust ka sel aastal.

Juhendavatel õpetajatel palume oma grupid registreerida veebruari lõpuks. Registreerimine, lisainfo kevadvaatluste ja muude tegevuste kohta leidub aadressil http://terekevad.ee

"Tere, Kevad!" loodushariduslikku ettevõtmist korraldatakse juba aastaid vabatahtlikult ja ilma rahalise toetuseta sama, seda üle 20 aasta tagasi alustanud viieliikmelise tiimi poolt.

Lisainfo:

http://terekevad.ee

E-post: kevad.org@irc.ee

Kontakt:

Tartus: Viktor Muuli 5177697

Tallinnas: Val Rajasaar 5158379

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.