VIDEOD: kiivitajate rändesalgad

Postitas Looduskalender - P, 08.03.2020 - 21.21
Autorid

Videod Ahto Täpsi

 

 

 

Kiivitajate rändeparv

Sisu

 

Kiivitaja       Vanellus vanellus

 

Rändesalkade liikumisteed kulgevad mööda rannaniite, jõeluhti või heinamaadel ja põldudel olevate veelompide selgrootuid otsides.

Laiade ja ümaraotsaliste tiibadega kiivitajate salk paistab eemalt mustvalgena. Kellel aga peaks õnnestuma kiivitajaid lähemalt vaadelda võivad tõdeda, et tegu on üpris värvikate lindudega.

 

Kiivitaja

Kiivitaja ( www.loodusemees.ee )

Mustal pealael turritab kaardus tutt, nokk must nagu ka kurgualune, silmad pruunid, aga muidu on sugupooled sarnases sulestikus.

Sobivalt hea valguse korral näeme kiivitajate seljasulestikku metalselt rohekalt ja tiivanukke punakalt küütlemas. Rinnasulestik must, alapool valge, sabasuled roostekarva. Kahlajate pikad jalad pruunikaspunased.

Kiivitajate kehapikkus jääb kolmekümne sentimeetri ringi, kaalu paarsada grammi ja tiibade siruulatus võib küündida üle seitsmekümne sentimeetrini - seega nähtavalt suured linnud.

Tavaliselt lagedal tegutsevate kiivitajate seltsing on äärmiselt tähelepanelik ja vahetab „kviitades“ asukohta – nimetatud häälitsusest on saanud linnud ka eestikeelse nime.

Kiivitajate vaatluseid: LINK

 

Linnuriik - Matsalu luht on päikeseliste ilmadega vaatamisväärne

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.