Sierra blogi 6: kutsikas pannakse kokku hästi käituva koeraga

Postitas Aasta Loom - P, 29.03.2020 - 10.00
Sisu

 

Tere! Kätte on jõudnud aeg, mil kutsikad saab panna eraldi karjadesse elama, et alustada õppetööd karjamaal. Nii Hugol kui Alfal on olemas eeskuju, kelle käitumist jälgida. Hugo on koos ema Sierraga väljas karjas ja Alfa valvab isa Mahiriga laudas. Seekord saab näha Hugot ja Sierrat. 
Kutsikat ei panda kokku halvasti käituva koeraga ega jäeta üksi. Noor koer jälgib vanemat koera ja teeb kõik tema järgi. Rahulikku käitumist lammastega saab ta õppida ainult vanemalt koeralt, inimese roll on parandada vigu ja kinnistada põhireegleid: olen alati karja juures, liigun lammaste keskel rahulikult, ei vali mänguobjektiks lammast.
Et inimene saaks kutsika käitumist karjamaal jälgida, on Hugo 
esimene töökoppel maja kõrval. Karjavalvekoerad ei pea oskama kõiki kodukoerale tarvilike kuulekusnippe, aga olulisemad asjad on vaja noores eas omandada. Näiteks kutsumise peale juurde tulek ja nööri otsas käimine. 
Järgmine postitus räägib Mahirist ja Alfast, kes kolivad laudast õuekarjamaale. Selle juurde käibki nööri otsas käimise õpetus, mis on tarvilik oskus ühest karjast teise liikumisel.

 

aale kuks

Sierra blogi toimetab ja filmib 8. klassi õpilane Aale Kuks Rõõmu talust Valgamaalt.
Video aitas kokku lõigata Tarmo Mikussaar.

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.