Pikalt haudutud kotkapoeg

Postitas Looduskalender - E, 08.06.2020 - 20.20
Autorid

Veebikaamera kuvatõmmis Moira, LK foorumist

Image
Emaslind kooruva kotkapojaga. Nö hingamisava näeme munas eilsest alates. Ilma kisub äikesega vihmale ja kui me täna kotkapoega ei enne kaamera töö lõppu ei näe, siis homme hommikul
Sisu

Emaslind kooruva kotkapojaga. Nö hingamisava näeme munas eilsest alates. Ilma kisub äikesega vihmale ja kui me täna kotkapoega ei enne kaamera töö lõppu ei näe, siis homme hommikul.

 

Väike-konnakotkas      Clanga pomarina

 

Pikk haudumisaeg väike-konnakotkaste pesal, kus suur osa haudeajast jäi emaslind Karini kanda ja isaslind Indreku ülesandeks oli haudeajal emaslinnu toitmine.

Tänavu näeme pesas ainult ühte muna, mille emaslind munes pesitsemise alustuseks 1. mail.

Nagu me veebikaamerate vahendusel oleme näinud on pesas tavapärasemalt kaks muna, haruldased on kolme munaga pesad. Ühe munaga kurna on meil vaatamiseks esmakordne, miks on pesas vaid üks muna võime ainult oletada ja seega pole ka põhjust arutlemiseks. Emaslind asub peale esimese muna munemist koheselt hauduma, seega kooruvad mitme munaga pesades kotkapojad mõnepäevaste vahedega ja eluõigus jääb esimesele koorunule, mis johtub kas vanema kotkapoja agressiivsusest või vahel lihtsalt toidupuudusest.

Väike-konnakotkaste haudeaeg võib kesta 37.-41. päevani.

Väike vihje neile, kes pole kaamerapilti pikal haudeajal jälginud: antenni ja vahel ka saatjat näeme väike-konnakotka emaslinnu Karini seljal.

Vaata LK foorumi sissekandeid alates eilsest: LINK

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.