33. NÄDAL 10.8.2020.- 16.8.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 18.08.2020 - 16.16
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistasid Tiit ja Vello Keppart

Image
Käoking
Sisu

Käoking

Ilmad olid nädala jooksul muutlikud. Keskmised õhutemperatuurid kõikusid 13...19 kraadi piires. Nädala algus ja lõpp kujunesid palavaks, keskpaik oli jahedavõitu.

Joonik-käokannus

Joonik-käokannus

Esmaspäeval tõusis päevane õhutemperatuur ligi 24 kraadini, laupäeval ja pühapäeval 25...27 kraadini, samas neljapäeval küündis maksimaalne õhutemperatuur ainult 14,8 kraadini.

Neljapäev kujunes ka lisaks jahedusele nädala kõige sajusemaks päevaks. Ööpäevaseks sajusummaks mõõdeti siis viis millimeetrit.

Nädala minimaalne õhutemperatuur registreeriti teisipäeva öösel, kui õhutemperatuur langes 7,4 °C.

Salu-ristirohi

Salu-ristirohi

Siinkandi põldudel jätkus teraviljakoristus. Põldudel käisid toitumas parvedesse kogunenud hakid, künnivaresed, kiivitajad ja rästad. Sageli oli näha sookurgi ja toonekurgi niidetud rohumaadel ja kõrrepõldudel jalutamas. Paljud värvulised ja kurvitsad rändavad.

Kroonülane

Kroonülane

Aedades said suveõunad valmis ja peenardel püüdsid pilku paljud suve lõpul õitsevad lilled: gladioolid, hiina astrid, jorjenid, peiulilled, saialilled, päeva- ja siilkübarad jt.

Metsades hakkasid silma juba punaseks muutuvad pohlamarjad. Raiesmikel hakkas põdrakanep lõpetama õitsemist ja alustas viljumist. Õhus lendlesid põdrakanepi ja põldohaka viljad. Toomingate lehed hakkasid punakaks värvuma. Ka teistel puudel leidus üksikuid kollaseid lehti, mis varisesid.

Põdrakanep

Põdrakanep

 

Jõgeval 17.8.2020.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.