Hundid septembris rajakaameras

Postitas Aasta Loom - P, 11.10.2020 - 10.00
Sisu

 
Taas on üks tänuväärt võimalus näha meie oma kodumaa hunte. Seekord on rahvuslooma rajakaamerate kaadrisse püüdnud loodusfotograaf ning giid Eleri Lopp-Valdma. Tegemist on septembris kogutud klippidega, mida Eleri ise kirjeldab järgmiselt:

“Kuna siiani pole ei uurijatel ega ka jahimeestel päris selge kui palju ja eriti mitu karja siin Harjumaa, Raplamaa ja Järvamaa piiridel tegutseb, annan oma panuse selle selgitamisel. Hetkel olen veendunud, et julgelt üle 800 ruutkilomeetrisel alal toimetab üks kari, kellel sellel suvel on sündinud 5 poega. Suur osa nende tegutsemisaladest on rabad. Nimetan neid rabahuntideks. Nende eeldatav pesapaik asub kohas, mis on piirkonna üks metsasemaid, kus Google Maps´ist vaatavad vastu tumerohelised alad, mitte heledad lageraie augud. Olen neid korduvalt kuulnud, kuid loodan, et peagi ka kohtume enne, kui jahihooaeg algab.”

Taustainfoks ja kommentaariks võib lisada, et GPS-kaeluste andmed näitavad samuti, et Eestis on hundikarja tüüpiline territoorium 800-1000 ruutkilomeetrit. Maailma mastaabis on see üsna normaalne: sõltuvalt keskkonna tüübist ning saakloomade ja huntide arvukusest võivad hundikarja territooriumid varieeruda 130 ruutkilomeetrist kuni 2600 ruutkilomeetrini (need on muidugi äärmused).

Aitäh, Eleri, et meiega oma ilusaid kaadreid jagasid!

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.