43. NÄDAL 19.10.2020.- 25.10.2020. Jõgeval ja selle ümbruses

Postitas Looduskalender - T, 27.10.2020 - 10.10
Autorid

Ülevaate koostasid Laine ja Vello Keppart

Pildistas Vello Keppart

Image
Sügisene Männikjärve raba
Sisu

Sügisene Männikjärve raba

Nädal algas külmade ilmadega.

Esmaspäevast kolmapäevani kõikus keskmine õhutemperatuur 1,5…3,3 kraadini, mis on sama aja vaatlusaastate (1922-2019) keskmisest 1…3 kraadi võrra külmem. Teisipäeva ja kolmapäeva vahelisel ööl (juba enne keskööd) langes minimaalne õhutemperatuur Jõgeval -2,1 kraadini, mis oli selle sügise esimene tugev (<-2 °C) öökülm siinkandis. Kell kaks öösel hakkas juba vihma sadama ja kolmapäeva hommikuks tõusis termomeetrinäit kolme soojakraadini.

Põllumaastik ja mets

Põllumaastik ja mets

Nädala teine pool oli soe ja sajune. Neljapäeval ja reedel tõusis ööpäeva keskmine õhutemperatuur 9…10 kraadini, maksimaalne õhutemperatuur tõusis 12 kraadini ja kahe päevaga tuli vihma 22 mm.

Nädalavahetuseks rohked sajud lakkasid, kuid ka soojakraade jäi vähemaks. Laupäeval ja pühapäeval mõõdeti päeval sooja 8…9 kraadi, öösel langes termomeetrinäit 4…6 kraadini. Kogu nädala sajusummaks kogunes 29 mm.

Lehtede langemine jätkus, kuid vaatamata esinenud tugevale öökülmale ei jäänud enamik puid veel päris raagu. Jätkuvalt andsid maastikul metsadele kuldkollast värvi arukased ja haavad. Parkides oli rohkesti vahtra ja pärnalehti maas, kuid neid püsis veel ka puude võrades. Tavapäraselt on enamik puid siinkandis jäänud raagu juba oktoobri esimesel poolel.

Sarvkannike jätkab õitsemist

Sarvkannike jätkab õitsemist

 

Jõgeval 26.10.2020.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.