Kevade ootuses - algab kutsikate aeg

Postitas Aasta Loom - P, 04.04.2021 - 10.00
Sisu

Hundikutsikad oma esimesel elukuul Minnesotas, mis on kliima poolest kuu aega Eestist ees.
Allikas: https://www.facebook.com/VoyageursWolfProject

 

Pühade meeleolu loomiseks ja kevade ootuses sobib kenasti jagada möödunud kevadiste rajakaamerate salvestust Voyageurs´i rahvuspargi (Minnesota, USA) Fawn Crick karja hundikutsikatest. Tegu on ligi ühe kuu vanuste hundipõnnidega, kes oma veel siniste beebisilmadega urgu ümbritsevat maailma uudistavad. Välismaailma lõhnad ja helid on pisikestele võsavillemitele ühtaegu nii põnevad kui hirmutavad. Taustal on kuulda, kuidas hundiema oma võsukesi urust välja meelitab - eks ema julgustus kulub elus suurte sammude tegemisel ikka marjaks ära.

Kahjuks ei jõudnud kumbki pesakonna kahest kutsikast kuigi suureks kasvada. Suve teisest poolest alates ei olnud neid enam karja territooriumil asuvate rajakaamerate salvestistel kordagi näha. Loodus on kord juba niiviisi seadnud, et hundikutsikate suremus ongi sageli üsna kõrge. Põhjuseks enamasti kas nälg või mõni haigus. Näiteks sama rahvuspargi kõikide hundikarjade 2019. aasta kutsikatest püsis talveni elus vaid 10-24%, kuigi - tõsi - see oli erakordselt kõrge suremusega aasta. Loodame, et tänavu on neil rohkem õnne.

Minnesota on meist laiuskraadide vaates niivõrd palju lõuna pool, et hundikutsikad sünnivad seal ligi kuu aega varem kui meie kandis. Eesti metsahallidel on pisipere oodata aprillikuu lõpus või mai alguses.

Ilusat ja lootusrikast kevadist tärkamist kõigile!

Laura Kiiroja

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.