Loodusturismi üle-euroopaline veebiseminar

Postitas Looduskalender - L, 01.05.2021 - 10.10
Autorid

Kaitsealad kutsuvad registreeruma ja osalema

Image
Loodusturismi üle-euroopaline veebiseminar
Sisu

7. mail kell 14.00-15.30 (Eesti aja järgi) toimub üle-euroopaline veebiseminar loodusturismi teemal „Miks ja kuidas muuta loodus ligipääsetavamaks?“

Kaitsealad, väärtuslikud maastikud ja üksikobjektid on meie rahvuslikud väärtused, mis on olulised keskkonnahariduse ja loodusturismi sihtkohad ning mis aitavad kaasa meie elukvaliteedi parandamisele. Kuid kas need on kõigile kättesaadavad?

Liikumine ettevalmistatud matkarajal võib mõnikord olla keeruline näiteks liiga kitsa, järsu või libeda raja või laudtee tõttu. See ei puuduta mitte ainult erivajadustega inimesi, vaid ka näiteks väikelastega peresid ning seeniore. Keskkonna ja teenuste kohandamine ligipääsetavaks on oluline nii sotsiaalsest kui ka majanduslikust aspektist ning see on ühtlasi üks säästva arengu põhimõtetest.

Veebiseminaril räägitakse looduses liikumise seostest rahvusliku identiteediga, kaitsealade ligipääsetavusest kasutaja vaatepunktist ning jagatakse näiteid kaasava loodushariduse ja matkaradade ligipääsetavuse lahenduste kohta. Ühe näitena tutvustatakse Keskkonnaameti uut õppevahendit „Meeltekohver“, mille abil saab tutvustada loodust nägemis- ja kuulmispuudega inimestele.

Seminar on tasuta, vajalik on eelregistreerimine. Seminarikeel on inglise keel. Lisainfo: www.webinaraccessiblenature.gr8.com

Seminari korraldavad EUROPARC Föderatsioon ja Põhjamaade-Baltimaade sektsioon, Keskkonnaamet, Kurzeme Planeerimispiirkond, MTÜ Lääne-Eesti Turism, Pärnu Linnavalitsus ja Metsähallitus. Toetab Euroopa Regionaalarengu Fond Kesk-Läänemere programmi 2014-2020 projekti „Nature Access to All“ raames.

https://kaitsealad.ee/et/kaitsealad

lk

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.