Uudised Vaibla Linnujaamast

Postitas Looduskalender - T, 10.08.2021 - 10.10
Autorid

Pildistas ja kirjutas Art Villem Adojaan

Sisu

Võrtsjärve tihedas roostikus näib sügis alati varem saabuvat. Hommikud on juba rõsked ja voodriga jope kulub marjaks ära. Pillirookõrred tõmbuvad järjest kollasemaks ja päikesetõus nihkub hilisemaks. Lindude sügisränne on täies hoos ning kui välja arvata mõned heitlikuma ilmaga päevad, saab praeguseks pea kaks nädalat kestnud rõngastushooajaga vägagi rahul olla.

Kokku on tänavu rõngastatud üle 4600 linnu 72 eri liigist, neist ümmarguselt 1000 lindu talvel ja kevadel enne ametlikku hooaja algust. Nagu eelmiselgi aastal, juhib ka tänavu suitsupääsuke arvukaima liigina kõrkja-roolinnu ees, kuid mitte nii pikalt kui mullu.

 Tänavu on meid saatnud enneolematu edu kahlajate rõngastamisel. Kahe nädalaga on saanud rõnga jalga 21 mudatildrit, 14 tikutajat ja 8 heletildrit (kõik kolm uued rekordid), lisaks 1 metstilder ja 1 tutkas. 

Ühel hommikul sai Vaibla aga ühe liigi võrra rikkamaks, sest võrku oli tulnud tumetilder

Ühel hommikul sai Vaibla aga ühe liigi võrra rikkamaks, sest võrku oli tulnud tumetilder

Põnevamatest liikidest on võrku tulnud veel näiteks 2 täpikhuika, 1 piilpart, 1 rägapart, 9 öösorri, 2 jäälindu ja 1 tutt-tihane. 

Lisaks üllatas meid 27. juulil võrgus üks suitsu- ja räästapääsukese hübriid.

Lisaks üllatas meid 27. juulil võrgus üks suitsu- ja räästapääsukese hübriid. Pääsukeste erinevaid hübriide on ka varem Vaiblas rõngastatud, kuid mullusel suurel pääsukeseaastal neid üllataval kombel meile võrku ei sattunud

Rohkem statistikat näeb päevade kaupa: tabel.vaibla.net 

Aga meie tegemisi saab jälgida Instagramis: @vaiblalinnujaam ja Facebookis.

Kõigil, kes tunnevad huvi linnujaama külastamise või rõngastamisel abiks olemise vastu palun kirjutage meile: vaibla@vaibla.net

Anname ülevaate rõngastamise olulisusest lindude uurimisel ja näitame, kuidas asi praktikas välja näeb.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.