Suvise aialinnupäeviku hooaeg on poole peal!

Postitas Looduskalender - T, 12.07.2022 - 08.08
Autorid

Suvine aialinnupäevik 2022, https://eoy.ee/aed/

Pildistas Marika Käbin

Image
Palavatel ilmadel vii aeda kauss veega, et janused linnud saaksid kosutust. Pea meeles, et kaussi tuleb regulaarselt puhastada ning värske veega regulaarselt täita.
Sisu

Suvise aialinnupäeviku üheksas hooaeg on jõudnud poole peale, koos oleme kogunud neljasajas aias juba 18 000 loodusvaatlust. Jätkame samas vaimus!

Viimaste nädalate kuumad suveilmad ja paiguti tugevad äikesed pakuvad pesitsevatele lindudele parasjagu väljakutset, ent on hädavajalikud rikkaliku toidulaua kasvamiseks.

Palavatel ilmadel vii aeda kauss veega, et janused linnud saaksid kosutust. Pea meeles, et kaussi tuleb regulaarselt puhastada ning värske veega regulaarselt täita.

Linnupojad päevalilleseemneid süüa ei saa, mistõttu tasub aias hoida mitmekesist taimestikku, nii lopsakat kui ka niidetud. Kõrgest heinast leiavad putukaid väiksed värvulised, madal muru aitab rästastel ja kuldnokkadel vihmausse kätte saada.

Küllap on aktiivsem huviline juba märganud, et linnukoor hakkab tasapisi vaiksemaks jääma. Juuli jooksul algab värvuliste sügisränne, millest on hea õnne korral võimalik osa saada ka koduaias. Nimelt tekivad sageli mitme liigi rändesalgad (inglise keeles bird wave), mis võivad päeval toitudes aeda sattudes tekitada paraja linnumöllu.

Linnulaulu peaks meile veel jaguma mõnda aega, kuid kägu või ööbikut kuuldes võib karta, et rohkem neid tänavu ei kuule – võtkem viimast!

Julgustan jätkuvalt määramisabi küsima, et päevikusse saaks kirja õiged vaatlused. Võimalusel saada vaatlusest foto või heliklipp aadressile aed@eoy.ee.

Mõnusat suve!

Art Villem Adojaan
Suvise aialinnupäeviku 2022 koordinaator

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.