Sügisrände ajal tõmba kardinad ette ja hoia aias silmad lahti

Postitas Looduskalender - N, 15.09.2022 - 08.08
Autorid

Suvine aialinnupäevik 2022

Foto Kauro Kuik

Image
Hiireviu
Sisu

Hiireviu

Sügise alguseks on linnud pesitsemise lõpetanud ning paljud meil pesitsenud värvulised on juba tuhandete kilomeetrite kaugusele lõunasse lennanud. Sellegipoolest on ohtralt põhja poolt liikvele asunud linde parasjagu Eestit läbimas.

Lindude rännet võib näha igal pool, ka koduaias. Siin-seal kogunevad kuldnokkade parved, pääsukeste kogumid, taevalaotuses tiirlevad viud. Samuti on septembrile väga iseloomulikud siisikeste salgad.

Kui mõni rändlind, näiteks valge-toonekurg on liigikaaslastest maha jäänud, siis pole tarvis tema pärast liialt muretseda. Hilisemad pesitsejad alles koguvad piisavat rasvavaru, et lõunamaale lennata.

Küll aga tasub just praegu kaitsta rändlinde kokkupõrgete eest klaaspindadega. Kleebi akendele näiteks paberist välja lõigatud kullisiluette või tõmba valgeks ajaks kardinad akna ette. Selline väike samm võib päästa linnuelusid. Loe rohkem siit.

Käimas on suvise aialinnupäeviku seitsmes vaatluskuu ning usinamatele vaatlejatele ilmselt palju uusi linnuliike enam ette ei jää, ent siiski tasub silmad lahti hoida. Aialinnuvaatlejad on varem sügiseti leidnud mitmeid haruldasi eksikülalisi või ebatavaliselt hiliseid aialinde, kes samuti väärivad dokumenteerimist.

Küsi julgelt ka määramisabi, saates võimalusel vaatlusest foto või heliklipp aadressile aed@eoy.ee

Tegusat sügise algust!

Art Villem Adojaan
Suvise aialinnupäeviku 2022 koordinaator

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.