MAFF: ikka loodusfotojutud ja näitused, aga ka Ööülikooli salvestus

Postitas Looduskalender - N, 22.09.2022 - 09.09
Autorid

Fotojutud Lihula mõisas algavad laupäeval kell 10.00

Heiko Kruusi foto ja tutvustus

Image
Sel nädalal peetakse Lihulas kahekümnendat korda suurt loodusfilmipidu – Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFF).
Sisu

Sel nädalal peetakse Lihulas kahekümnendat korda suurt loodusfilmipidu – Matsalu Loodusfilmide Festivali (MAFF).

Sama kaua on festivali saatnud loodusfotonäitused ning fototeemalised töötoad ja loengud. See on olnud pikk aeg ja selle jooksul on nii mõndagi muutunud: nii meie arusaamistes maailmast kui ka võimaslustest ümbritseva jäädvustamiseks. Piisab, kui öelda, et esimeste festivalide aegu olid digikaamerad veel lapsekingades ning kõik tõsised loodusfotograafid pildistasid diapositiivfilmile tundlikkusega ISO 50 või 100. Täiesti hääletult 20 ja rohkem kaadrit sekundis pildistavast fotoaparaadist ei osatud vist undki näha… Samuti ei räägitud siis veel nii häälekalt ja veendunult globaalsetest kliimaprobleemidest või elurikkuse kadumisest.

karu

Foto Ingmar Muusikus

Kui filme näidatakse nõukaaegses kolossaalses Lihula kultuurikeskuses, siis MAFFi fotoprogrammi süda on kõik need aastad olnud sealsamas kõrval, armsas ja veidi räämas mõisahoones. Aasta aastalt saab see enam ja enam korda, kuid sellega jääb hoonesse kahjuks baltisaksa kultuuriloo kõrvale järjest vähem ruumi looduspiltidele. Seekord mahtuski mõisakompleksi ainult üks näitus, Ingmar Muusikuse pildistatud loomaportreed. Sealsete piltide hulgas saab vaadata ka karu portreed, mille loodusfotograaf tegi umbes 12 meetri kauguselt ja ilma igasuguse varjeta.

Näitusi on festivalil siiski rohkesti, ei jõuagi kõiki siin ükshaaval üles lugeda. Need on seekord siis laiali üle terve Lihula ja Lääneranna valla.

Näitusi on festivalil siiski rohkesti, ei jõuagi kõiki siin ükshaaval üles lugeda. Need on seekord siis laiali üle terve Lihula ja Lääneranna valla. Näitusepaikadeks on Lihula kultuurikeskus, Tapamaja galerii, bussijaam, Sakste maja, raamatukogu, toidupoe kohvik, Penijõe mõis ja Kõmsi rahvamaja.

Knut Erik Alnæ

Knut Erik Alnæ

Laupäeval räägime hommikust õhtuni fotojutte aga siiski Lihula mõisamajas. Kuulda saab Norra noorema põlvkonna loodusfotograafi, Canoni põhjamaade saadiku Knut Erik Alnæsi töödest ja tegemistest.

Eestlastest saavad sõna Urmas Tartes, Sven Začek ja Pääro Metsand.

Õhtu lõpetab aga hoopiski Lihulast pärit ämbliku-uurija Mart Meriste Ööülikooli loeng, kus saab teada, kas ämblikud vahel ka nutavad ja hirmu tunnevad ning kui tihti nad naeravad.

Tutvu fotopäeva esinejate ja näitustega: https://www.maff.ee/fotoprogramm

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.