Palun vaata üle oma suvise aialinnupäeviku kanded!

Postitas Looduskalender - E, 03.10.2022 - 09.09
Autorid

EOÜ

Pildistas Kauro Kuik

Image
Siidisabad
Sisu

Siidisabad

Esmaspäeval, 3. oktoobril saab läbi suvise aialinnupäeviku üheksas hooaeg. Nüüd viimane hetk üle vaadata tehtud vaatlused, et kõik oleks korrektselt sisestatud ja õigesti määratud. Kui andmete sisestamise ja kontrollimise käigus tekib küsimusi, kirjutage julgelt aadressil: aed@eoy.ee

Pärast päevikute lukku minekut vaatan mina kõik vaatlused veel kord üle. Juba enne talve tulekut saate lugeda seitset kuud ja enam kui 19 000 loodusvaatlust koondavat kokkuvõtet.

Olles ka jooksvalt sisestatud vaatlusi jälginud, olen märganud mitmete ebatavaliste liikide dokumenteerimist, südantsoojendavaid kirjeldusi loodusvaatlustest ja saanud arutleda määramisküsimuste üle. Aitäh kõigile aialinnuvaatlejatele!

Aialinnupäeviku tänavuse hooaja lõppemine loomulikult ei tähenda, et binokkel ja määraja jäävad tolmu koguma. Juba praegu võib otsida üles sügise esimesed siidisabad ja urvalinnud ning peagi jõgedele ilmuvad vesipapid. Sügise kulgemine on looduses väärt vaatepilt, mida tasub teadlikult jälgida. Seejuures tasub vaatluste talletamiseks kasutada näiteks rakendust PlutoF Go (Androidile või iPhonile) või lihtsat märkmikku (veekindlate lehtedega välipäeviku leiab ornitoloogiaühingu poest).

Värvilist sügist!

Art Villem Adojaan
Suvise aialinnupäeviku koordinaator

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.