VIDEO: rohukonn linnupesas

Postitas Looduskalender - R, 04.11.2022 - 10.10
Autorid

Salvestas LK-team

Image
Suvine linnupesa
Sisu

Suvine linnupesa

 

Rohukonn         Rana temporaria

 

Igasuguseid juhuseid trehvab ette. Umbes pooleteise meetri kõrgusel kase oksaharude vahel paistab suvine linnupesa, aga justkui keegi oleks pesa samblatuustiga katnud pole ju sellist kusagilt kaselt pudenemas. Tuleb veidi uudishimutseda.

Arvata on, et konna viis pesasse ja pani omale tallele mingi suurem lind omale nö talvevaruks sest mõnda teist varianti pole nagu põhjust kahtlustada. Aga milline lind – äkki pasknäär, aga võib olla ka keegi teine?

Rohukonnad elutsevad meil kõikjal metsades kus on piisavalt niiskust. Nad kuuluvad pruunide konnade hulka ja on meil veel päris arvukad. Teisest meie pruunist konnast rabakonnast eristab neid kirju kõhualune ja nad on umbes kümne sentimeetrit pikad.

Oktoobri ilmade külmenedes siirduvad rohukonnad rändele oma sünniveekogudesse veekogudesse talvituma, aga on rände aegu kaitsetud ja sel ajal võivad paljud hukka saada eriti need kellel talvituspaikadesse siirdudes tuleb maanteid ületada. Veekogudes talvitutakse seltsingus koos teiste rohukonnadega. Teadmiseks, et veekogu mudapõhjas talvitudes hingavad rohukonnad läbi naha nn nahahingamise kaudu.

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.