Hundi inimpelguse tõstmiseks katsetatakse värvikuulide tulistamist

Postitas Aasta Loom - P, 27.11.2022 - 13.24
Avapilt
Sisu

Tekst: Laura Kiiroja
Foto: Tarmo Mikussaar

 

Äsja raporteerisime, et Holland kuulub nende Euroopa riikide hulka, kus hundid varasemalt täielikult hävitatud olid ning kuhu nad alles hiljaaegu vaikselt tagasi on hakanud tulema. Viimase (2022. aasta) ametliku raporti kohaselt elab Hollandis hinnanguliselt 15 hunti. Seetõttu on sealsed kriimsilmad range kaitse all - küttida võib ainult erilubade alusel.
 

26.oktoobril postitati sotsiaalmeediasse video, kuidas üks nooruke hunt Hollandi rahvuspargis rahulikult inimeste lähedal kõndis (video leiab artikli lõpus olevast viitest). Tegu on kahtlemata isendiga, kes on inimestega tavatult harjunud. Kuigi hundinoorukid on sageli ülemäära uudishimulikud, sattudes inimeste aedadesse ja küla vahele, kahtlustatakse antud juhul siiski ka inimesepoolset söötmist, mille tulemusena on hundi inimhirm drastiliselt vähenenud. Kuna Hollandil aga palju ruumi liigi arvukusega mängimise osas pole - absoluutselt iga isend on tähtis - siis on kriimsilma elu päästmiseks võetud vastu otsus katsetada kõigepealt heidutusmeetodeid. Nimelt väljastatakse professionaalidele luba probleemset võsavillemit paintballi kuulide ehk värvipallidega tulistada. 

 

See on iseenesest kahes mõttes kaval plaan. Värvikuuliga tulistamine ei tapa kriimsilma, kuid ehmatab ja seeläbi kasvatab inimhirmu. Teisalt, kui probleemne käitumine vaatamata heidutusmeetmete rakendamisele jätkub, on värvi abil võimalik kindlaks teha, et hukatakse ikka õige probleemisend, mitte esimene ettejuhtuv hunt. Eks ootame põnevusega hollandlaste strateegia tulemusi. Nende projekti edukus oleks lootustandev ka ülejäänud maailma mitteletaalsete hunditõrjemeetodite täiendamiseks.

https://www.bbc.com/news/world-europe-63499054?fbclid=IwAR25wM1xpu-JxHEUBcLMlaohMDW1YQBfyILlJ_xcJGzCLV5f6nGlhIgCeQA

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.