VIDEO: hundivanemad toovad poegadele mänguasju

Postitas Aasta Loom - P, 03.09.2023 - 13.36
Sisu

 

 

Oleme teile varem rääkinud ja isegi videopilti jaganud sellest, kuidas kogu suve toovad vanemad hundikarja liikmed kutsikatele süüa: alguses omaenese kõhus, pakkudes kutsikatele poolseeditud “smuuti” vormis toitu, hiljem aga juba tahke toidu vormis. Millest me aga pole veel rääkinud, on tõsiasi, et vanemad karjaliikmed toovad kutsikatele ka mänguasju!

Tekst: Laura Kiiroja

 

Siin on rajakaamera video Yellowstone’i rahvuspargist, kus on näha, et mänguasjadena lähevad hundikutsikatele peale nii sõraliste sarved, kõiksugu saakloomade luud ja karvkate, kindlasti ka kõiksugu pulgad ja isegi kuuseoksad. Varasemalt on Yellostone’ist teada, kuidas hundid on mängimiseks ärandanud ka oranži-valgetriibulisi liiklustorbikuid - miks mitte!

 

Antud juhul on tegemist Yellowstone’i Mollie hundikarjaga, kellel sündis tänavu kevadel neli kutsikat. Mänguasjadest kutsikatel puudust igastahes ei tule - selle eest hoolitsevad peamiselt kutsikate kolm vanemat õde. Ilmselt neil on kõige värskemalt meeles, mis lelud enim rõõmu pakuvad :)

Video allikas: https://www.youtube.com/watch?v=E0537mVprjU

 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.