VIDEO: Tallinnas ründas ilves šaakalit, kes seepeale ulub

Postitas Aasta Loom - P, 10.09.2023 - 11.13
Sisu

 

Ei tasu arvata, et kui linnadžunglis on vaikus ja inimesed magavad, siis metsaelukad teevad sama. Ööpimeduses juhtub nii mõndagi.
 

Tekst ja video: Helen Arusoo ja Tarmo Mikussaar

 

Parima elamuse saamiseks soovitame sisse lülitada heli. 
Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumi territooriumil asuva Vaba Waldorfkooli koolilaste rajakaamera vaatevälja on läbi aastate jäänud mitmeid  linnu- ja metslooma liike. Ka tänavune suvi on andnud liiginimistule täiendust ja pakkunud põnevat vaatamist. Enim kaamera vaatevälja jäänud loomadeks on metskits, rebane, mäger ja viimasel paaril aastal ka šaakal. 


Juulis saabus siia uus külaline, kes ei pea paljuks puu külge kinnitatud rajakaamera võttenurga sättimist ega ka šaakalitele säru tegemist - ilves! Ei ole küll päris kindel, aga tegu võis olla sama noore metsakiisuga, kes hiljem Kalamaja kohvikute vahel patseerides meedias laineid lõi

Videost on näha kui ettevaatlik, nõtke ja kiire loom on šaakal, kes annab liigikaaslastele kõva kiljumisega (1:21) teada, et mingi võõras ja ohtlik elukas on metsas liikumas. Ilvese välkrünnak jääb tema tabamiseks aeglaseks ning julge šaakal on juba 15 minuti pärast sündmuskohal tagasi, et oma ninaga üle nuusutada, mis pagana elukas teda taga ajas. Ka valges vahib loom veel samasse suunda, et olla kindel paiga ohutuses.

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.