VIDEO: huntide kõrvitsapüha Ameerikamaal

Postitas Aasta Loom - P, 29.10.2023 - 13.45
Sisu

Võsavillemid Ameerikamaal tähistavad praegu halloween´i ehk pühakutepäeva. Siin videos on möödunud nädala postituses nähtud vennad Clay ja Cricket Wolf Park´ist oma esimeste hälloviini kõrvitsatega tutvumas.

Tekst: Laura Kiiroja

 

Üks boonus loomaaiahuntide sotsialiseerimise juures on tõsiasi, et sotsialiseeritud huntidele saab pakkuda lõputul viisil rikastusi, mis nende muidu üksluiset ja igavat loomaaiaelu põnevamaks muudavad. Näiteks saavad nad täiel rinnal nautida kõiksugu erinevaid inimkultuuri pühasid. Wolf Parkis on traditsiooniks, et oktoobri lõpus saavad külastajad (tavaliselt on sellest huvitatud eelkõige lapsed) koos talitajatega ette valmistada kõigi pühakute päeva traditsioonilisi kõrvitsaid, mis siis igale loomale sobivate maiustega täidetakse. Nii saavad loomapargis elavad piisonid näiteks õuntega täidetud kõrvitsaid. Huntidele pannakse kõrvitsa sisse aga kõiksugu väärt kraami alates lihapallidest ja viineritest ning lõpetades juustutükkide ja toorjuustukreemiga. Kui kõrvitsad täidetud, viivad talitajad need huntide aedikusse ning lapsed saavad aia tagant vaadelda, kuidas kriimsilmad nende kingitusi avavad ja rõõmu tunnevad.
 

Selline ettevõtmine eeldab aga kahtlemata, et hundid oleksid inimestega sotsialiseeritud. Sotsialiseerimata hundid lihtsalt ei puutu kõrvitsat (või ükskõik, millist muud elementi), millel inimlõhn juures. Isegi kui mõni natukenegi harjunum loomaaiahunt lõpuks hirmust üle saaks ja otsustaks kõrvitsat uudistada, teeks ta seda ööpimeduses ja kuskil puude-põõsaste varjus, kus keegi teda näha ei saaks.

 

Aga siinkohal soovitus koeraomanikele - hea mõte, kuidas kõrvitsatest koertelegi aias möllamiseks rikastus teha :) 

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.