Videod

VIDEO: Hunt ja skunk. Haisunõre kui kaitsevahend

Postitas Aasta Loom - P, 12.11.2023 - 11.05
Sisu

Järg teemale huntide interaktsioonid teiste liikidega. Seekord hunt ja skunk.

 

Tekst: Laura Kiiroja
Video: International Wolf CenterÜks õnnetu skunk oli ennast vingerdanud hundiaedikusse Rahvusvahelises Hundikeskuses, mis asub USA-s Minnesotas asuva Ely väikelinnas. Loomapargi huntidele oli see küll rikastuseks, kuid skunk pidi oma otsust kõvasti kahetsema.

 

VIDEO: hundinoorukile meeldib traktoriga võidu joosta

Postitas Aasta Loom - P, 24.09.2023 - 13.29
Sisu

Seekord üks video Pärnumaal traktori kõrval jooksvast hundinoorukist. Selgitame natuke käitumise tausta.

 

Videos esinev kriimsilm tundub olevat eelmise aasta kutsikas ehk pisut enam kui aasta vana. Noored hundid on tuntud oma uudishimu ja ettevaatamatuse poolest. Traktoreid mittekartvad hundid on üsna tavaline nähtus, eriti just noorte huntide seas. Norras näiteks esineb selliseid olukordi palju, et noored hundihakatised põllul olevate traktorite läheduses liiguvad.

 

Koiott ja mäger üheskoos

Postitas Aasta Loom - P, 27.08.2023 - 19.11
Sisu

 

 

 

Ülemöödunud nädalal jagasime teiega Vabaõhumuusemis kooliõpilaste rajakaamerale jäänud videot šaakali ja mägra öisest interaktsioonist, mis tundus pigem mänguline kui konfliktne. Sestap uurisime teemat natukene lähemalt ja leidsime, et kuigi šaakal ja mäger on mõlemad kiskjad, on tõepoolest täheldatud, et nad võivad rahulikult koos eksisteerida ning seda isegi viisil, mida võiks nimetada sõpruseks. 

Hundid eelistavad talve suvele

Postitas Aasta Loom - P, 20.08.2023 - 11.29
Sisu

 

Paljude inimeste lemmik aastaaeg on suvi. Huntide jaoks kindlasti mitte. Esiteks on suve teine pool üks koletu näljaaeg, sest huntide tüüpilised saakloomad sõralised on ennast head-paremat taimi täis söönud ning niivõrd heas füüsilises vormis, et hundid jäävad neid jahtides pika ninaga.  Teiseks on suvel hundi jaoks ka tüütult palav.

 

Tekst: Laura Kiiroja

 

Video: hundikutsikad uluvad

Postitas Aasta Loom - P, 11.06.2023 - 11.42
Sisu

Videos on küll Voyageurs´i rahvuspargi (Minnesota, USA) hundikutsikad, kuid ka meil Eestis peaksid tänavu mai alguses sündinud kriimsilmavõsukesed nüüdseks umbes sellised välja nägema. Praegu on hundiperes esimese verstaposti ületamise aeg, sest 5-6 nädala vanuselt hakkavad hundipõnnid juba vaikselt maailma avastama ja urust väljapoole piiluma. Ulgumine on selleks ajaks juba nii kenasti selge nagu videos kuulda.

Käes on kutsikahooaeg!

Postitas Aasta Loom - P, 28.05.2023 - 18.36
Sisu

Wolf Park - seesama loomapark Indiana osariigis USAs, millest kuu alguses jagasime toredat videot hundi treenimisest veterinaarprotseduurideks - on sel kevadel ametis järeltuleva hundipõlve üles kasvatamisega. Neil on tänavu kaks kriimsilmapoissi, kes sündisid ühes Montana loomaaias ning transporditi peatselt oma tulevasse koju Wolf Parki. Tänaseks (28. maiks) on nad juba 26 päeva vanad, kuigi antud videoklipid tehti 16-päevaselt ja varemgi. Nimeks said vennad endale Clay ja Cricket.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.