VIDEO: Colorado loodusesse toodi taas hundid

Postitas Aasta Loom - P, 07.01.2024 - 13.43
Sisu

 

Uus aasta alaku ikka positiivsete uudistega! USA Colorado osariik võttis ette huntide loodusesse tagasi toomise ja sellega Ameerika lääneosas hunditühimiku täitmise.

Tekst: Laura Kiiroja

 

Pärast enam kui kahe aasta pikkust huvigruppidega arutelusid jõuti 2023. aasta mais viimaks otsusele hundid taas kohalikku loodusesse tuua. Eesmärgiks on viie aasta jooksul Coloradosse 30-50 võsavillemit asustada. 2023. aasta detsembri viimastel nädalatel projektiga ka alustati ning juba jõuti Oregonist kinni püüda ja Colorados vabastada 10 kriimsilma. Nende seas oli 4 isast ja 6 emast hunti, 2 täiskasvanud ning 8 eelmisel kevadel sündinud isendit.

 

Coloradosse viidavate huntide vanus oli strateegiline. Vältida prooviti Oregoni karjade juhtloomade püüdmist, sest siis oleksid sealsed hundikarjad suure tõenäosusega lagunenud. Samas olid aprillis 2022 sündinud karjaliikmed püügi ajaks juba 20 kuu vanused ning loodetavasti juba piisavate jahioskustega, et iseseisvalt looduses hakkama saada (või vähemalt see kiirelt selgeks saada). 

 

Colorados on hallhunt range kaitse all ning eksperdid Colorado Parks & Wildlife organisatsioonist teevad kohalike kariloomapidajatega tihedat koostööd, et aidata neid erinevate mitteletaalsete hunditõrjevahendite rakendamisega ja kiskjakahjude ennetamisega.

 

Nagu videost näha on transporditud huntidele endile aasta algus kole stressirohke. Vägisi kodukarjast eraldamine ning täiesti uude keskkonda ümber asumine (rääkimata veel püüdmise ja inimestega kokku puutumisega kaasnevast traumast) on kriimsilmadele kahtlemata väga raske üleelamine. Pöidlad pihku, et kõik Colorado uued asukad ikka ellu jääks ja uue eluga kergelt kohanduks. Omalt poolt proovime teid uudistega kursis hoida.

 

Ilusat uue aasta algust kõikidele hundisõpradele!

Uudise allikas: https://cpw.state.co.us/aboutus/Pages/News-Release-Details.aspx?NewsID=4007

OLEREX TOETAB
RAHVUSLOOMA KODULEHTE.


Olerex logo

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.