VIDEO: jääkosklad

Postitas Looduskalender - N, 21.03.2024 - 10.10
Autorid

Salvestas LK team

Fotod Arne Ader

Sisu

 

Jääkoskel        Mergus merganser

 

Jääkosklad jäävad meile pesitsema nii saartele, rannikule kui siseveekogudele ja umbes poolteist tuhat paari. Põhja poole siirduvaid läbirändajad kohtame veel aprilli teises pooles.

Jääkosklad on kalatoidulised sukelpardid kes saavad ka rannikust eemal sügavamas vees igati hakkama. Nende suuremat sorti sukeldujate keha on voolujooneline: isaslindude kaal küündib paari kiloni, emaslindudel jääb kuni pool kilo väiksemaks.

 

Jääkosklad

 

Jääkosklad ( loodusemees.ee )

Isaslinnud kenas hundsulestikus, roosakas toonis alapoolega. Pea ja kael mustad, mis aga hea päevavalguse paistel kiirgavad rohekalt. Isaslinnu kuklakiird jätab mulje kühmuga kuklast. Lennupildis võime ülatiibade küünarsulgedel märgata suurt ja valget laiku (vaata Arne fotot).

 

Jääkosklad

 

Jääkosklad

Halli sulestikuga emaslinnu pea paistab punakaspruunilt ja läheb kontrastselt üle valkjaks rinnaesiseks. Emaslinnul paistab kaks kuklakiirdu, mis uhkelt turris.

Koskla pesakasti puhastamine. Manilaid

Koskla pesakasti puhastamine. Manilaid

Kosklakongide korrastamiseks (remondiks) ja puhastamiseks on juba sobiv aeg. Olenevalt ilmadest võime juba mõne nädala pärast märgata nn krooksuvaid linnupaare ringi tiirutamas omale sobiva pesapaiga otsinguil.

Jääkosklate vaatlused: LINK

Sildid

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.