LUGEJAKIRI: sellised sarved siis

Postitas Looduskalender - E, 29.02.2016 - 21.03
Autorid

Sarveharu leidis, pildistas ja kirjutas Heimar

Sisu

Sarved

Tere! Tahtsime jagada üllatuslikku leidu. Kaks päeva tagasi ehk, siis veebruari viimastel päevadel leidsime sarve. Olime silmas pidanud puud, kus loomad näkitsemas käisid. Olime just mõned päevad enne puu juurest mööda käinud, kuid sarve polnud seal. Kuid kaks päeva hiljem oli värske, veel veidi verise krooniga  sarv puu küljes. Algul arvasime, et hirve sarv.

Kodus aga hakkasime sarve uurima lähemalt, et sarv on veidralt kõver ja väga raske võrreldes 4-5 aastaste hirve sarvedega. Kahtlus tekkis, et tegu polegi hirve sarvega, kuid kelle omaga siis?

Põdrasarvi olime näinud ainult hiigelsuuri-sellised, mis vene ajal seinal nagidena kasutati. Kuid see sarv oli veel pisike, kuid oma 3-4 kg. Hakkasime netist uurima pilte võrdluseks ja avastasime, et tegu on hoopis noore põdra sarvega. Meile teadaolevatel andmetel peaks kõikidel põtradel sarved jaanuariks olema maha kukkunud?!

Kuid nüüd oli juba veebruari lõpp. Tõsi seal lähedal jaanuri lõpupoole pildistamas olles nägin põdra paari kellel ühel kindlasti veel sarved peas olid – võib olla tolle sama selli sarv. Igal juhul jälle tõestatud, et looduses käivad asjad vahel tagurpidi või õiget pidi omamoodi ja reegliteta.

Tervitavad saarlased.

Kasutame veebilehel nn Cookie´sid, et toetada tehnilisi funktsioone ja pakkuda sellega paremat kasutajakogemust.

Kasutame ka andmeanalüütikat ja reklaamiteenuseid. Klõpsa nupul Rohkem teavet, kui tahad lähemalt teada.